TASR/AP
StoryEditor

Radikálni odporcovia covidpasov organizovali protesty. Voči 17-tim páchateľom polícia zasiahla

TASR15.11.2021., 14:02h
Talianska polícia vykonala v pondelok sériu domových prehliadok zameraných proti 17 radikálnym členom četovacej skupiny, ktorých podozrieva z podnecovania k násiliu voči vládnym či zdravotným predstaviteľom pre ich podporu obmedzení v súvislosti s koronavírusom.
Lajkuj Brainee.sk na

Polícia v meste Turín uviedla, že četovacia skupina "Basta Dittatura" (Dosť bolo diktatúry) mala na sociálnej sieti Telegram desaťtisíce členov a bola hlavným fórom na organizovanie protestov proti covidpassom.

Polícia dnes už zrušenú četovaciu skupinu monitorovala niekoľko týždňov a identifikovala 17 extrémistov, ktorí sa okrem iného vyhrážali talianskemu premiérovi Mariovi Draghimu.

​Ďalšími terčmi vyhrážok sa stali aj policajti, lekári, vedci, novinári a iné verejné osobnosti obvinené zo "zotročovania" a "spolupráce" so zavedenou "diktatúrou", uvádza sa vo vyhlásení polície.

Tak ako iné mnohé európske krajiny aj talianska vláda v snahe spomaliť šírenie nákazy koronavírusom zaviedla covidpassy. Slúžia ako potvrdenie o očkovaní proti koronavírusu, negatívnom výsledku testu alebo nedávnom prekonaní ochorenia covid-19. Tento preukaz v Taliansku požadujú od každého, kto chce jesť v interiéroch reštaurácií či cestovať vnútroštátnymi vlakmi a autobusmi.

Protesty proti opatreniam zameraným na zastavenie šírenia koronavírusu sa v krajine vyostrili po tom, čo covidpasy vláda v polovici októbra rozšírila i na pracoviská, pripomína AP.

Minulý víkend sa na proteste v Miláne zúčastnil odporca očkovania Robert F. Kennedy Jr., synovec bývalého amerického prezidenta Johna F. Kennedyho.

V Taliansku je v súčasnosti plne zaočkovaných 84 percent obyvateľov starších ako 12 rokov, uvádza AP.

menuLevel = 4, menuRoute = notsorry/news/spolocnost/svet, menuAlias = svet, menuRouteLevel0 = notsorry, homepage = false
30. september 2023 11:27