Twitter/The Sydney Morning Herald, CyberNed-Kelly 2077
StoryEditor

Štvorročné dievčatko sa našlo po 18 dňoch. Našli ju v uzamknutom dome 36-ročného muža

TASR03.11.2021., 14:47h
Austrálska polícia vypátrala štvorročné dievčatko, ktoré pred 18 dňami zmizlo z kempu na západnom pobreží Austrálie. Malú Cleo Smithovú našli policajti v stredu ráno v uzamknutom dome živú a zdravú.
Lajkuj Brainee.sk na

Polícia predpokladá, že dieťa bolo unesené. Informujú o tom agentúry Reuters a televízna stanica BBC. „Volám sa Cleo,” predstavilo sa dievčatko policajtom, keď sa vlámali do domu v meste Carnavron vzdialeného 100 kilometrov južne od kempu.

Dom, do ktorého políciu zaviedol jeden z mnohých podnetov od verejnosti, sa nachádza šesť minút jazdy autom od rodinného domu Smithovcov. Cleo, ktorá bola v tom čase v dome sama, odviezli na vyšetrenie do nemocnice a následne odovzdali rodine.

Policajti pre podozrenie z únosu zadržali 36-ročného muža. Ten s rodinou nemá nič spoločné, informuje BBC. Podľa informácií na sociálnej sieti Twitter ide o Terrancea Kellyho. Na Facebooku mal mať hneď niekoľko účtov s rôznymi menami, napríklad Bratz DeLuca.

Cleo zmizla v noci 16. októbra z rodinného viacbunkového stanu. Matka to zistila ráno, keď našla rozopnutý vstup do stanu a jej dcéra sa nenachádzala v bunke, kde mala spať vedľa svojej sestry. Matka uviedla, že dieťa zo stanu nemohlo odísť samo.

Následne sa začala rozsiahla pátracia akcia na súši i na mori, do ktorej sa zapojilo približne 140 policajtov. Úrady ponúkli odmenu milión austrálskych dolárov (približne 650-tisíc eur) za akúkoľvek informáciu, ktorá by viedla k nájdeniu dievčatka. Od verejnosti následne prišlo približne tisíc tipov, jeden z nich zaviedol políciu do inkriminovaného domu.

menuLevel = 4, menuRoute = notsorry/news/spolocnost/svet, menuAlias = svet, menuRouteLevel0 = notsorry, homepage = false
28. september 2023 00:10