Pri vojenskej nemocnici v afganskom Kábule sa strieľalo. Došlo aj k ničivým výbuchom (ilu)TASR/AP
StoryEditor

Pri vojenskej nemocnici v afganskom Kábule sa strieľalo. Ničivé výbuchy si vyžiadali najmenej 19 obetí

TASR02.11.2021., 10:01h
Výbuchy a streľbu hlásili v utorok spred vojenskej nemocnice v afganskej metropole Kábul, informovala agentúra AFP.
Lajkuj Brainee.sk na

Najmenej devätnásť mŕtvych a 50 zranených si vyžiadal utorkový útok pred vojenskou nemocnicou v afganskej metropole Kábul, informovala agentúra AFP s odvolaním sa na predstaviteľa ministerstva zdravotníctva. K útoku došlo pred Nemocnicou Sardára Mohammada Dáúda Chána. Hnutie Taliban potvrdilo dva výbuchy a svedkovia hlásili aj streľbu.

„Jeden výbuch nastal pri bráne vojenskej nemocnice a druhý niekde v blízkosti nemocnice; toto sú naše prvotné informácie, ďalšie podrobnosti poskytneme neskôr,“ povedal pre AFP hovorca Talibanu.

„Som v nemocnici. Počul som veľkú explóziu prichádzajúcu z prvého kontrolného stanovišťa. Povedali nám, aby sme išli do bezpečných miestností. Počujem aj streľbu zo zbraní,“ povedal pre AFP lekár z vojenskej kliniky. O pár minút neskôr počuli novinári AFP druhý výbuch.

K incidentu došlo pri Nemocnici Sardára Mohammada Dáúda Chána. Potvrdilo ho aj vládne hnutie Taliban. Jeden výbuch nastal pri bráne vojenskej nemocnice a druhý niekde v blízkosti nemocnice; toto sú naše prvotné informácie, ďalšie podrobnosti poskytneme neskôr,“ povedal pre AFP hovorca Talibanu.

Hovorca ministerstva vnútra oznámil, že do oblasti dorazili špeciálne jednotky Talibanu. „Výbuch si vyžiadal obete, podrobnosti budú oznámené neskôr,“ povedal.

menuLevel = 4, menuRoute = notsorry/news/spolocnost/svet, menuAlias = svet, menuRouteLevel0 = notsorry, homepage = false
02. jún 2023 10:21