Facebook/Österreichische Bundesbahnen (ÖBB)
StoryEditor

Jeden lístok na štátne a súkromné vlaky, autobusy a MHD. Rakúsko zavádza „klimatický lístok,“ pozri, koľko stojí

TASR01.10.2021., 09:30h
Rakúsko od 26. októbra zavádza „klimatický cestovný lístok“ na verejnú dopravu. Oznámila to na štvrtkovej tlačovej konferencii ministerka pre ochranu klímy a životného prostredia Leonore Gewesslerová.
Lajkuj Brainee.sk na

Predaj ročného cestovného preukazu sa začína on-line a v príslušných dopravných podnikoch už v piatok. Využiť sa bude dať vo všetkých prostriedkoch hromadnej dopravy – vo vlakoch štátnych i súkromných spoločností, ako aj v MHD v niektorých konkrétnych oblastných pásmach.

Ide o „veľký deň pre ľudí v Rakúsku, pre klímu a pre verejnú dopravu,“ uviedla ministerka. Dodala, že takýto lístok bol v programe vlád už 15 rokov a teraz je konečne jeho realizácia prichystaná. Pre mnohých pendlerov prinesie úsporu peňazí. Výhodnejšie bude môcť vďaka nemu cestovať zhruba 100.000 ľudí, priblížila Gewesslerová.

Cena predplatného

Cena ročného predplatného lístka je do 31. októbra 949 eur, neskôr to bude 1095 eur. Ľudia do 26 rokov a seniori majú nárok na zľavnený lístok za cenu 699 eur, respektíve 821 eur pri jeho zakúpení od novembra.
Klimatický cestovný lístok je prestížnym projektom strany Zelených a je sčasti i súčasťou vládneho programu.

menuLevel = 4, menuRoute = notsorry/news/spolocnost/svet, menuAlias = svet, menuRouteLevel0 = notsorry, homepage = false
21. júl 2024 19:51