Reuters
StoryEditor

Biden na summite venoval Putinovi špeciálny darček. Dúfajme, že je to symbol mieru, tvrdí výrobca

TASR18.06.2021., 16:34h
Americký prezident Joe Biden počas stredajšieho stretnutia so svojím ruským náprotivkom Vladimirom Putinom v Ženeve daroval šéfovi Kremľa letecké slnečné okuliare značky Randolph, ktoré sám s obľubou nosieva. Napísala o tom v piatok tlačová agentúra AFP.
Lajkuj Brainee.sk na

Peter Waszkiewicz, riaditeľ firmy Randolph Engineering, bol podľa vlastných slov "prekvapený", že sa výrobok jeho spoločnosti stal diplomatickým darom na prvom summite týchto lídrov dvoch veľmocí, ktorý pozorne sledovali médiá z celého sveta.

Okuliare tohto štýlu často nosia príslušníci armády; Randolph Engineering má zmluvu s americkými ozbrojenými silami od roku 1978 a mesačne im dodáva približne 25.000 kusov.

Firma, založená v roku 1973, predáva okuliare aj širokej verejnosti v Spojených štátoch, kde ich letecký vzhľad preslávil Tom Cruise vo filme Top Gun (1986).

TASR/AP Photo/Steven Senne

​Biden venoval Putinovi model Concorde, pomenovaný po britsko-francúzskom civilnom nadzvukovom lietadle. Výroba takýchto okuliarov si vyžaduje 200 rozličných krokov a trvá viac než šesť týždňov. Okuliare sa ručne vyrábajú v malom meste Randolph v americkom štáte Massachusetts.

„Som si istý, že prezident Biden daroval tieto okuliare prezidentovi Putinovi ako symbol nášho národného dedičstva. Dúfajme, že je to symbol mieru,“ uviedol Waszkiewicz.

menuLevel = 4, menuRoute = notsorry/news/spolocnost/sport, menuAlias = sport, menuRouteLevel0 = notsorry, homepage = false
29. september 2023 15:39