Petra Vlhová skončila v prvej jazde sezóny šiesta: Pokúsim sa to vylepšiťTASR/Pavel Neubauer
StoryEditor

Fantastický úspech Petry Vlhovej: V prvých pretekoch sezóny obsadila tretie miesto

TASR23.10.2021., 12:01h
Slovenská lyžiarka Petra Vlhová získala tretie miesto v obrovskom slalome.
Lajkuj Brainee.sk na

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová vstúpila v sobotu do novej sezóny Svetového pohára tretím miestom v obrovskom slalome. V rakúskom Söldene vyhrala Američanka Mikaela Shiffrinová, svoju veľkú súperku odstavila o 1,30 s. Druhá skončila Švajčiarka Lara Gutová-Behramiová (0,14 s).    

Preteky odštartovali za optimálnych slnečných podmienok a na trati, ktorú americký tréner "našil" na čistý a vyvážený štýl svojej zverenky Mikaely Shiffrinovej. A najúspešnejšia pretekárka epochy s číslom jeden naozaj určila súťažné parametre, išla bez viditeľného zaváhania, kým nasledujúce talianske súperky robili chyby a víťazka malého glóbusu Marta Bassinová dokonca vypadla. Až Gutová-Behramiová, ktorá tiež vyznáva čistotu techniky, šla so Shiffrinovou takmer identickú jazdu na oboch medzičasoch, v cieli mala dve stotiny navrch.

Petra Vlhová vyrazila so sedmičkou na kombinéze a spravila v prejazde do strmej časti chybu, ktorú však bleskovo skorigovala. Pomerne veľa, až 25 stotín, stratila už v úvode, kde nemohla naplno uplatniť svoju silu a agresivitu, to sa jej čiastočne podarilo až v druhej časti svahu. Na priebežné pódium to však nestačilo.

Vlani bola Vlhová v Söldene po prvom kole desiata, zlepšený výkon v druhom kole jej napokon vyniesol tretie miesto. 

menuLevel = 4, menuRoute = notsorry/news/spolocnost/sport, menuAlias = sport, menuRouteLevel0 = notsorry, homepage = false
26. február 2024 08:09