Pexels.com/MART PRODUCTION
StoryEditor

V spoločných priestoroch bytovky sa pohybuj s rúškom. Výťahu sa radšej vyhýbaj, odporúča ÚVZ

TASR23.09.2021., 10:48h
V prípade, že sa nemôžeš úplne vyhnúť používaniu výťahu, nemali by sa v ňom súčasne viezť osoby z rôznych domácností.
Lajkuj Brainee.sk na

V spoločných priestoroch bytoviek je potrebné pohybovať sa s riadne nasadeným rúškom alebo respirátorom. Používanie výťahu je lepšie obmedziť, ideálne sa mu úplne vyhnúť. S cieľom minimalizovať riziko nákazy novým koronavírusom v každodenných situáciách to odporúča Úrad verejného zdravotníctva SR. 

„V spoločných priestoroch bytoviek sa pohybujte s riadne nasadeným respirátorom, ktorý prilieha na pokožku tváre a prekrýva nos a ústa. Chránite tým seba aj svojich susedov, ktorí môžu patriť do rizikovej skupiny,“ spresnila hovorkyňa ÚVZ SR Daša Račková.

Dbaj na zvýšenú hygienu 

V prípade, že nie je možné úplne sa vyhnúť používaniu výťahu, nemali by sa v ňom súčasne viezť osoby z rôznych domácností. 

​Úrad odporúča tráviť v spoločných priestoroch bytového domu iba nevyhnutné minimum času a dbať pritom na zvýšenú hygienu. „Po kontakte s plochami, ktorých sa dotýkajú iní ľudia, ako sú kľučky, madlá či tlačidlá vo výťahu, sa nedotýkajte tváre. Čo najskôr si dezinfikujte alebo umyte ruky,“ vysvetlila Račková. 

menuLevel = 4, menuRoute = notsorry/news/spolocnost/slovensko, menuAlias = slovensko, menuRouteLevel0 = notsorry, homepage = false
28. jún 2022 05:20