Robert KaliňákJaroslav Novák/Tasr
StoryEditor

NAKA obvinila dve osoby z podplácania. Má ísť o Roberta Kaliňáka a oligarchu Jozefa Brhela

TASR02.02.2023., 09:00h

Polícia Slovenskej republiky na svojom Facebooku informovala, že NAKA obvinila dvoch ľudí z podplácania.

Lajkuj Brainee.sk na

Národná kriminálna agentúra (NAKA) obvinila Roberta K. a Jozefa B. st. pre zločin podplácania. Informovala o tom Polícia SR na sociálnej sieti.

Polícia priblížila, že obvinení mali poskytnúť úplatok osobe v riadiacej funkcii Finančnej správy SR.

V aktuálnom štádiu trestného konania nie je možné poskytnúť bližšie informácie k obvineniu Roberta Kaliňáka a Jozefa Brhela st. pre podplácanie. Informuje o tom Úrad špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) na sociálnej sieti.

Priblížil, že v danej veci prebiehajú procesné úkony pod dozorom prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry. Obvinení mali poskytnúť úplatok osobe v riadiacej funkcii Finančnej správy SR.

Exminister vnútra a člen predsedníctva opozičného Smeru-SD Robert Kaliňák považuje obvinenie, ktoré mu bolo vznesené pre zločin podplácania, za nezákonné a nezmyselné. Povedal to na štvrtkovej tlačovej konferencii. Predseda Smeru-SD Robert Fico poukázal na to, že obvinenie je postavené na individuálnej výpovedi exšéfa finančnej správy Františka Imreczeho.

„Vydaním takéhoto uznesenia bol porušený Trestný zákon a Trestný poriadok,“ povedal Kaliňák. Tvrdí, že vyšetrovateľka zneužila svoju právomoc. Kritizoval, že mu nebolo umožnené preštudovanie spisu.

„To, čo sa deje v posledných hodinách, nemá nič spoločné ani s demokraciou a ani s právnym štátom,“ zdôraznil Fico. Obvinenie Kaliňáka označil za útok proti Smeru-SD i za útok proti demokratickej opozícii.

Opakovane hovoril o snahách zlikvidovať politickú opozíciu metódami, ktoré sú používané vo fašistických a autokratických režimoch. Opätovne kritizoval septembrový termín predčasných parlamentných volieb.

Správu aktualizujeme.

menuLevel = 4, menuRoute = notsorry/news/spolocnost/slovensko, menuAlias = slovensko, menuRouteLevel0 = notsorry, homepage = false
01. október 2023 00:46