Základnú školu na Prokofievovej ulici v bratislavskej Petržalke pre požiar evakuovali.Facebook/ Polácia Sr Bratislavský Kraj/
StoryEditor

Požiar na základnej škole v Bratislave vypukol v tesnej blízkosti jedálne. Evakuovať museli celú školu

TASR24.10.2022., 13:36h

Základnú školu na Prokofievovej ulici v bratislavskej Petržalke zachvátil požiar. Nikto nemá byť zranený.

Lajkuj Brainee.sk na

Základnú školu na Prokofievovej ulici v bratislavskej Petržalke pre požiar evakuovali. K zraneniu osôb v tejto súvislosti nedošlo. TASR o tom informoval bratislavský krajský policajný hovorca Michal Szeiff. „Podľa doterajších informácií krátko po 11.30 h došlo v jednej z miestností z doposiaľ presne nezistených príčin k požiaru,“ spresnil. 

Požiar, ktorý mal vypuknúť v školníckom byte v tesnej blízkosti jedálne na Základnej škole Prokofievova v Bratislave, sa podarilo uhasiť. Žiaci aj personál školy sú mimo ohrozenia života. Pre TASR to potvrdila hovorkyňa bratislavskej mestskej časti Petržalka Mária Halašková. „Požiar bol zlikvidovaný v krátkom čase po príjazde hasičov, zasahovalo 18 príslušníkov Hasičského a záchranného útvaru hlavného mesta Bratislavy so štyrmi kusmi hasičskej techniky,“ priblížil pre TASR hovorca Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Bratislave Štefan Koči.

Spresnil, že evakuovaných bolo 327 osôb, z toho bolo 291 žiakov. „Z bezpečnostných dôvodov boli deti evakuované a vyučovanie majú pre dnešok prerušené,“ uviedla Halašková. Hovorca doplnil, že zisťovaním presných príčin a okolností udalosti sa zaoberajú policajti Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave V.

Správu aktualizujeme.

menuLevel = 4, menuRoute = notsorry/news/spolocnost/slovensko, menuAlias = slovensko, menuRouteLevel0 = notsorry, homepage = false
28. máj 2024 08:45