Za tento výrok si v roku 2014 ešte opozičný poslanec Igor Matovič vyslúžil nomináciu na anticenu Homofób roka: „Oveľa lepšie bude dieťaťu, ak bude v detskom domove, ako sa má pozerať na prerobenú mamu a otca. Bude úplne mešuge…“.TASR/Dano Veselský
StoryEditor

„Je ťažké to pochopiť. Považujem to za negatívny pokyn.“ Reaguje Matovič na rozhodnutia Žilinku

TASR05.09.2021., 14:10h
Šéf OĽANO Igor Matovič skonštatoval, že sa snaží pochopiť rozhodnutia Generálnej prokuratúry, považuje to však za ťažké.
Lajkuj Brainee.sk na

Generálna prokuratúra sporný paragraf 363 Trestného poriadku, ktorý dáva možnosť GP rušiť obvinenie či trestné stíhanie, využila už viackrát. V súčasnosti tak ide o účelovú snahu o zmenu ustanovenia. Poukázal na to podpredseda strany Smer Ladislav Kamenický v diskusnej relácií RTVS O 5 minút 12.

Negatívny pokyn

„Nie som proti tomu, že ak niečo niekto urobí zle, nech čelí trestnému konaniu. Som ale proti zužovaniu tohto paragrafu a právomoci GP, lebo toto môže neskôr doľahnúť aj na obyčajných ľudí,“ vysvetlil Kamenický.

Šéf OĽANO Igor Matovič v relácii skonštatoval, že sa snaží pochopiť rozhodnutia Generálnej prokuratúry, považuje to však za ťažké.

„GP sa dopustila negatívneho pokynu, keď povedala, že sa nemajú stíhať ľudia ako podnikateľ Jaroslav Haščák. Dohodli sme sa v koalícii, že o tejto téme sa musí viesť odborná a úprimná debata a musí dôjsť k napĺňaniu programového vyhlásenia vlády, keď sa vláda rozhodla zasadiť proti negatívnym pokynom,“ reagoval Matovič.

Debata je otvorená

Zároveň dodal, že je v hre aj zmena voľby policajného prezidenta. Uviedol to na margo odchodu v súčasnosti obvineného policajného šéfa Petra Kovaříka.

„Debata na túto tému je otvorená, ale zatiaľ to nevnímam ako horúcu tému. Výber nástupcu sa bude pravdepodobne realizovať podľa súčasného zákonného postupu,“ dodal Matovič.

Minister financií sa tiež ohradil voči tvrdeniu, že spustenie očkovacej lotérie môže za nízku, 41 percentnú zaočkovanosť obyvateľstva. Za mieru zaočkovanosti nesie podľa neho zodpovednosť rezort zdravotníctva.

Kamenický aj naďalej trvá na dobrovoľnosti očkovania a očkovaciu lotériu považuje za plytvanie peniazmi.

menuLevel = 4, menuRoute = notsorry/news/spolocnost/slovensko, menuAlias = slovensko, menuRouteLevel0 = notsorry, homepage = false
26. september 2023 11:56