Radošinské naivné divadlo
StoryEditor

Radošinci menia po negatívnych reakciách postoj. Na predstavenia pustia aj nezaočkovaných

TASR27.08.2021., 16:00h
Lajkuj Brainee.sk na

Radošinské naivné divadlo umožní vstup na predstavenia aj nezaočkovaným proti ochoreniu Covid-19. Podmienkou je, aby bola Bratislava v zelenej farbe Covid semaforu. Vyplýva to zo stanoviska RND.

"Radošinské naivné divadlo na základe reakcií časti verejnosti, ktoré sme absolútne neočakávali, prehodnotilo svoje rozhodnutie tak, že pokiaľ bude Bratislava v zelenej zóne, umožní vstup na svoje predstavenia v RND na Záhradníckej 95 pre kategóriu „Základ“ – t. j. pre všetky osoby bez ohľadu na ich prípadné očkovanie, negatívny výsledok testovania či prekonanie ochorenia," spresnili v stanovisku.

Radošinské naivné divadlo sa zároveň ospravedlňuje tým divákom, ktorým svojim predchádzajúcim rozhodnutím spôsobili akúkoľvek nevôľu. "Počas celej svojej existencie si naše divadlo vždy vážilo, váži i bude vážiť každého svojho diváka," píše sa na stránke divadla.

Divadlo predtým vzhľadom na epidemickú situáciu avizovalo, že na predstavenia pustí len zaočkovaných.

"Radošinské naivné divadlo umožní od septembra 2021 vstup na svoje predstavenia na domácej scéne v RND na Záhradníckej 95 v Bratislave len plne zaočkovaným divákom, ktorí sa pred vstupom preukážu dokladom o kompletnom zaočkovaní, certifikátom v digitálnej alebo papierovej forme.
Ďakujeme za porozumenie," napísalo divadlo v utorok na sociálnej sieti.

Radošinské naivné divadlo vzniklo v roku 1963. Premiéru satirickej javiskovej koláže scénok monológov, básní a piesní Nemé tváre alebo Zver sa píše s veľkým Z uviedli herci 25. decembra 1963 v kultúrnom dome v Radošine.

Radošinské naivné divadlo pravidelne vystupuje na svojej stálej scéne v Bratislave, ale aj v divadlách po celom bývalom Československu a často i v zahraničí (USA, Kanada, Taliansko, Nemecko, Rakúsko, Maďarsko, bývalá Juhoslávia).

menuLevel = 4, menuRoute = notsorry/news/spolocnost/slovensko, menuAlias = slovensko, menuRouteLevel0 = notsorry, homepage = false
04. december 2022 11:12