Miroslav VýbohMafra/Michal Šula
StoryEditor

Na Miroslava Výboha vydali medzinárodný zatykač

HN12.08.2021., 15:00h
Výboh sa momentálne nachádza v zahraničí.
Lajkuj Brainee.sk na

Na obvineného podnikateľa Miroslava Výboha vydali medzinárodný a európsky zatykač, píše portál tvnoviny.

„Sudca pre prípravné konanie ŠTS vyhovel návrhu prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry a dňa 9. augusta 2021 vydal na Ing. M. V. obvineného z obzvlášť závažného zločinu prijímania úplatku príkaz na zatknutie ako aj európsky a medzinárodný zatýkací rozkaz,“ uviedla hovorkyňa Špecializovaného trestného súdu Katarína Kudjaková.

​Výboh sa momentálne nachádza v zahraničí.

Akcia Mýtnik III

Známeho oligarchu obvinili v rámci akcie Mýtnik III, ktorá sa mala týkať korupcie pri štátnych IT zákazkách. 

Výboh však vznesené obvinenia odmietol a povedal, že ich považuje za nepodložené, vykonštruované, nepravdivé a vymyslené.

„Nateraz však môžem povedať, že obvinenie, ktoré v priebehu dňa prevzal môj právny zástupca, jednoznačne odmietam ako nepodložené, vykonštruované, nepravdivé a vymyslené,“ uviedol podnikateľ po obvinení zo začiatku augusta.

Zdôraznil, že využije všetky zákonné možnosti obhajoby na očistenie svojho mena. 

Ficov priateľ

O Miroslavovi Výbohovi sa v minulosti viackrát hovorilo v súvislosti so stranou Smer. Výboh zvykne byť označovaný za jedného zo skrytých sponzorov Smeru a blízky priateľ Roberta Fica. Niektoré špičky stavebného biznisu ho označujú aj za majiteľa Doprastavu, on to však odmieta.​

​Výboh v minulosti pôsobil v zbrojárskom priemysle, v posledných rokoch sa preorientoval predovšetkým na nehnuteľnosti a investície. Jeho fond MiddleCap má rozbehnuté projekty v Londýne, Bratislave, najnovšie expandoval do Berlína.

Spoločnosť MidleCap sa v roku 2018 spojila s realitným holdingom Mayfair Assets Ltd., ktorý vlastní Miroslav Výboh. Vznikol tým MiddleCap Group, ktorý je investičným holdingom so sídlom v Luxemburgu. Angažuje sa v poradenských službách, private equity, real estate a venture capital.

menuLevel = 4, menuRoute = notsorry/news/spolocnost/slovensko, menuAlias = slovensko, menuRouteLevel0 = notsorry, homepage = false
26. september 2022 21:42