Matovič okamžite reagoval na jej statusTASR, koláž HN
StoryEditor

Pre štátnu zamestnankyňu sú neočkovaní "tupelami". Matovič má pre ňu tvrdý odkaz

doma04.08.2021., 18:07h
Súčasný minister financií okamžite reagoval na status Zuzany Vargovej, ktorá kritizuje neočkovaných. Tvrdí, že takto nikoho neprinúti, aby sa dal očkovať.
Lajkuj Brainee.sk na

Riaditeľka odboru tvorby strategických zámerov na ministerstve zdravotníctva Zuzana Vargová nazvala ľudí, ktorí sa nezaočkujú "tupelami", minister financií Igor Matovič (OĽaNO) preto volá po jej konci v štátnej službe. 

"Verím, že pán minister zariadi, aby toto Tupelo viac nerobilo hanbu štátnej službe a pôjde kade ľahšie svinským krokom," napísal na sociálnej sieti

Dôvodom kritiky je status Vargovej z 30. júla, v ktorom polemizovala o tom, či "túto krajinu načisto ovládol nerozum, priemernosť a tupota sprevádzajúca dezolátov a dezolátky ako pach stádo kráv," napísala. 

Absurdná kampaň?

"Buď si tupelo a neočkuješ sa, alebo nie si tupelo a očkuješ sa," vyjadrila svoj postoj Vargová. 

Matovič to nazval "najabsurdnejšou očkovacou kampaňou ministerstva vo svete"

"Slečinka sa týmito siláckymi a tupými vyjadreniami síce veľmi zavďačí svojmu progresívnemu publiku, ale nezaočkovaných ľudí k očkovaniu určite nezíska ani jedného," tvrdí minister. 

Expremiér Matovič pritom v minulosti na sociálne sieti nazval ľudí, ktorí oponovali vakcinovaniu neregistrovaných Sputnikom V "hlupákmi". 

V rámci svojej snahy rozbehnúť na Slovensku očkovanie ruskou vakcínou tiež adresoval "malý odkaz" šéfke Európskej liekovej agentúry Christe Wirthumerovej. 

"Milá Christa, všetci by sme boli veľmi radi, aby ste si v EMA na nasledujúce mesiace zmenili pracovnú dobu na 24 hodín denne a 7 dní v týždni," napísal v marci Matovič. 

Aspoň jednou dávkou ruskej vakcíny sa k dnešku dalo zaočkovať 16 073 ľudí.

"A ak by dezoláti v politike, v ŠÚKL a médiách Sputnika nedémonizovali, mohli sme mať ním dnes zaočkovaného polmilióna ľudí tak ako Maďari," uviedol Matovič v júli

Nízky záujem 

Slovensko dlhodobo bojuje s nízkym záujmom o očkovanie proti koronavírusu. K dnešnému dňu dostalo obe dávky vakcíny 2 043 088 ľudí.

K novo stanovenému cieľu zaočkovanosti na 85 percentách však je potrebné vakcinovať ešte 2 631 912 ľudí. Obavy prináša najmä variant delta, ktorý na jeseň môže spustiť tretiu vlnu pandémie. 

Experti pritom tvrdia, že je potrebné pripraviť sa aj na ďalší kolaps zdravotníctva, hovoria aj o stovkách mŕtvych denne. V snahe zvýšiť záujem o očkovanie ministerstvo financií prvého augusta spustilo očkovaciu lotériu. Motiváciu očkovať sa majú podporiť finančné výhry za celkovo viac ako 20-miliónov eur. 

menuLevel = 4, menuRoute = notsorry/news/spolocnost/slovensko, menuAlias = slovensko, menuRouteLevel0 = notsorry, homepage = false
22. marec 2023 16:01