Facebook/Polícia Slovenskej republiky
StoryEditor

NAKA opäť klopala na dvere. Zadržali sudcu Najvyššieho súdu, dôvodom má byť korupcia

TASR22.07.2021., 10:21h
Národná kriminálna agentúra zadržala vo štvrtok sudcu Najvyššieho súdu SR a predsedu správneho kolégia NS SR Jozefa Milučkého. Informuje o tom Denník N. Prezídium Policajného zboru sa zatiaľ k zásahu pre TASR nevyjadrilo.
Lajkuj Brainee.sk na

„K prebiehajúcim úkonom polície sa Úrad špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) nebude vyjadrovať. Informácie poskytneme, až keď to procesná situácia umožní,“ povedala pre TASR hovorkyňa ÚŠP Jana Tökölyová. Vedenie NS SR by malo poskytnúť svoje stanovisko počas dňa.

Milučký je predsedom jedného zo štyroch kolégií NS SR. Podľa medializovaných správ ho vyšetrujú pre podozrenie z korupcie. NAKA mala u neho vykonať aj domovú prehliadku.

„Dnes ráno v Bratislave vyšetrovateľ NAKA zadržal podozrivého z korupčnej trestnej činnosti. Polícia u zadržaného vykonala domové prehliadky. Vzhľadom na prebiehajúce úkony trestného konania bližšie informácie nie je možné poskytnúť,“ uviedol pre TASR hovorca Prezídia Policajného zboru Michal Slivka.

Milučký v minulosti pôsobil ako sudca Okresného súdu v Čadci, neskôr pôsobil na Krajskom súde v Žiline. Na NS SR pôsobí od roku 2009.

Dreamstime

​Zatiaľ bez stanoviska

Najvyššiemu súdu (NS) SR zatiaľ neboli doručené orgánmi činnými v trestnom konaní (OČTK) informácie týkajúce sa vykonávaných úkonov Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) vo vzťahu k osobe sudcu NS SR Jozefa Milučkého. TASR o tom informovala Zuzana Maslišová z Kancelárie NS SR.

„Z tohto dôvodu nemôže NS SR zaujať k predmetnej veci oficiálne stanovisko. Vo veci bude následne NS SR postupovať v súlade s príslušnými ustanoveniami zákona a je pripravený poskytnúť maximálnu súčinnosť OČTK,“ dodala Maslišová.
NAKA zadržala vo štvrtok sudcu NS SR a predsedu správneho kolégia NS SR Jozefa Milučkého. Informoval o tom Denník N.

Zbavený mlčanlivosti 

Predseda Najvyššieho súdu (NS) SR Ján Šikuta vyhovel žiadosti Prezídia Policajného zboru a zbavil povinnosti zachovávať mlčanlivosť vo štvrtok zadržaného predsedu správneho kolégia NS SR Jozefa Milučkého. TASR o tom informovala Zuzana Maslišová zo sekretariátu vedúcej Kancelárie NS SR. Aktualizovala tak predchádzajúce stanovisko NS SR.

„Predseda NS SR bol požiadaný listom z Prezídia Policajného zboru o zbavenie sudcu NS SR Milučkého povinnosti zachovávať mlčanlivosť. Predseda NS SR Ján Šikuta tejto žiadosti vyhovel,“ objasnila Maslišová.

menuLevel = 4, menuRoute = notsorry/news/spolocnost/slovensko, menuAlias = slovensko, menuRouteLevel0 = notsorry, homepage = false
01. apríl 2023 00:04