Martin Čepček (nezaradený) navrhoval obmedziť vykonávanie potratov iba na špecifické prípady. Chcel tiež zmeniť pojem umelé prerušenie tehotenstva na umelé ukončenie tehotenstva potratom. Do zákona chcel doplniť ustanovenie opisujúce právo na informácie a zákaz nátlaku na matku. Navrhol tiež, aby sa potrat mohol vykonať len v štyroch vymedzených prípadoch, pri ktorých by dôvody museli potvrdiť nezávislé lekárske správy minimálne dvoch lekárov.
Obmedzenia chcel zaviesť Čepček aj pre cudzinky bez trvalého pobytu v SR. Obdobný návrh predložili aj poslanci pôsobiaci v ĽSNS. Navrhovali, aby cudzinkám bolo možné vykonať interrupciu len v prípade, ak bude ohrozený ich život alebo zdravie, zdravý vývoj plodu alebo ak ide o geneticky chybný vývoj plodu.
Čepček v súvislosti s interrupciami predložil aj novelu zákona o zdravotnej starostlivosti, službách súvisiacich s poskytovaním zdravotnej starostlivosti. Chcel ňou zakotviť obrazový záznam zo sonografického vyšetrenia medzi informácie poskytované pri umelom prerušení tehotenstva o aktuálnom stave embrya alebo plodu.
Plénum odmietlo aj novelu zákona o umelom prerušení tehotenstva z dielne poslancov pôsobiacich v ĽSNS. Navrhovali, aby cudzinkám bolo možné vykonať interrupciu len v prípade, ak bude ohrozený ich život alebo zdravie, zdravý vývoj plodu alebo ak ide o geneticky chybný vývoj plodu.