TASR - Jakub Kotian
StoryEditor

Makó a Beňa skončili v putách. Polícia zadržala kľúčových svedkov v korupčných kauzách

TASR02.04.2022., 10:35h
Polícia zadržala bývalého šéfa Kriminálneho úradu finančnej správy Ľudovíta Makóa a bývalého námestníka Slovenskej informačnej služby (SIS) Borisa Beňu.
Lajkuj Brainee.sk na

Pre TASR to potvrdil hovorca Krajskej prokuratúry v Bratislave Juraj Chylo. Upozornil na to portál tvnoviny.sk. „Môžem potvrdiť, že vyšetrovateľ Policajného zboru dnes zadržal dve obvinené osoby pre trestnú činnosť proti poriadku vo verejných veciach. Túto trestnú vec dozoruje prokurátor Krajskej prokuratúry Bratislava,” uviedol pre TASR Chylo.

Poznamenal, že v súčasnosti prebiehajú procesné úkony. „Vzhľadom na počiatočné štádium trestného konania nie je možné v súčasnosti poskytnúť bližšie informácie, aby nedošlo k zmareniu účelu trestného konania,” dodal.

Krajská prokuratúra, ktorá prípad dozoruje, nateraz podľa slov hovorcu nebude poskytovať bližšie informácie. Podľa portálu tvnoviny.sk mali Ľudovíta Makóa zadržať pre krivú výpoveď a prísahu, Borisa Beňu pre krivé obvinenie, prísahu a výpoveď.

TASR

​Prípad sa má týkať skutku, pre ktorý sú obvinení bývalý riaditeľ SIS Vladimír Pčolinský a podnikateľ Zoroslav Kollár. Obhajca Borisa Beňu Peter Kubina považuje obvinenie a trestné stíhanie za účelovo vyfabrikované a nezákonné.

„Hlavným účelom pravdepodobne je vytvoriť kulisy a zámienku pre generálnu prokuratúru na opätovné zrušenie obvinenia vzneseného voči osobe V. P. podľa paragrafu 363 Trestného poriadku, pretože toto stíhanie sa po jeho prvom zrušení obnovilo a ďalej prebieha,” skonštatoval na sociálnej sieti. Vedľajší účel vidí v odstrašení a znechutení všetkých, ktorí v poslednom období vypovedajú o závažnej korupčnej a organizovanej trestnej činnosti.

menuLevel = 4, menuRoute = notsorry/news/spolocnost/slovensko, menuAlias = slovensko, menuRouteLevel0 = notsorry, homepage = false
08. jún 2023 21:23