TASR/Pavel Neubauer
StoryEditor

Vallo chce obhájiť svoj post. Strana Team Bratislava požiadala o registráciu

TASR01.04.2022., 13:47h
Vznikajúca strana Team Bratislava, za ktorou stojí primátor hlavného mesta Matúš Vallo i jeho najbližší tím, požiadala vo štvrtok o registráciu na ministerstve vnútra. Na svoj vznik totiž vyvazbierala za šesť týždňov viac ako 12 700 podpisov.
Lajkuj Brainee.sk na

Splnila tak zákonnú podmienku. Ministerstvo má na posúdenie žiadosti 30 dní. TASR o tom informovala manažérka komunikácie strany Anna Dvořáková.

Vallo chce v tohtoročných jesenných komunálnych voľbách obhájiť svoj post a opätovne kandidovať na šéfa bratislavskej samosprávy. Spolu s jeho tímom sa preto rozhodli založiť komunálnu stranu.

Prípravný výbor tvoria okrem Valla súčasné bratislavské viceprimátorky Tatiana Kratochvílová, Lenka Antalová Plavuchová, mestský poslanec Igor Polakovič či organizátorka festivalu Atmosféra Margaréta Pavlovová. Strana združuje aj ďalších ľudí z mestskej komunálnej politiky i lokálnych aktivistov.

​Team Bratislava, mimoparlamentné Progresívne Slovensko a parlamentná strana Sloboda a Solidarita vytvorili koalíciu do komunálnych volieb. Strany spoločne okrem kandidatúry Valla podporia vo voľbách aj predsedu Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) Juraja Drobu, ktorý chce taktiež obhájiť svoju funkciu.

Ako koalícia budú nominovať kandidátov aj na poslancov do krajského, mestského i miestnych zastupiteľstiev. V niektorých bratislavských mestských častiach postavia vlastných kandidátov na starostov, v niektorých ponúkli podporu súčasným starostom.

menuLevel = 4, menuRoute = notsorry/news/spolocnost/slovensko, menuAlias = slovensko, menuRouteLevel0 = notsorry, homepage = false
07. jún 2023 06:54