Ak navštíviš Čechy na 24 hodín, nemusíš ísť do karantény ani na test (ilu)TASR
StoryEditor

Do Česka sa dostaneš aj bez testu, maximálne však na 24 hodín

TASR01.06.2021., 13:48h
Občania a obyvatelia Slovenska môžu od utorka na 24 hodín navštíviť Česko bez toho, aby museli vyplniť príjazdový formulár, ísť do karantény a na PCR test.
Lajkuj Brainee.sk na

O tejto skutočnosti informoval na sociálnej sieti štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Martin Klus. České ministerstvo zdravotníctva v pondelok aktualizovalo ochranné opatrenia, z čoho podľa Klusa vyplývajú pre občanov Slovenska pri vstupe do ČR viaceré výhody. „Občania a obyvatelia SR môžu cestovať do Česka aj z akýchkoľvek dôvodov, a to bez povinnosti vyplniť online príjazdový formulár pre vstupom do ČR či absolvovať po príchode do Česka izoláciu/PCR test, pokiaľ doba ich pobytu na území ČR nepresiahne 24 hodín,“ napísal Klus.

Štátny tajomník pripomenul, že od 1. júna môžu občania a obyvatelia SR cestovať do ČR aj s cieľom turistiky, pokiaľ sa preukážu slovenským certifikátom o očkovaní, a to už po 22 dňoch od podania prvej dávky vakcíny. Môžu sa preukázať aj potvrdením o prekonanom ochorení COVID-19 pred nie viac ako 180 dňami alebo potvrdením o negatívnom výsledku antigénového testu, ktorý nesmie byť starší ako 72 hodín, alebo potvrdením o negatívnom PCR teste vykonanom v SR pred najviac 72 hodinami. Pred vstupom do ČR musia vyplniť online príjazdový formulár.

„Po príchode do ČR musia občania a obyvatelia SR zostať v izolácii do získania negatívneho výsledku PCR testu, ktorý musia absolvovať (na vlastné náklady) na území ČR,“ píše Klus. Povinnosť vyplniť príjazdový formulár platí v týchto prípadoch vždy. 

menuLevel = 4, menuRoute = notsorry/news/spolocnost/slovensko, menuAlias = slovensko, menuRouteLevel0 = notsorry, homepage = false
13. august 2022 20:01