Chlapec z Ukrajiny absolvoval na Slovensku rekonštrukčnú operáciu tváreMinisterstvo zdravotníctva SR
StoryEditor

14-ročný chlapec z Ukrajiny absolvoval na Slovensku rekonštrukčnú operáciu tváre

TASR20.03.2022., 08:35h
Chlapec z Ukrajiny absolvoval na Slovensku rekonštrukčnú operáciu tváre.
Lajkuj Brainee.sk na

 V Univerzitnej nemocnici Ružinov (UNB) absolvoval v piatok 14-ročný utečenec z Ukrajiny rekonštrukčnú operáciu tváre. Zranený bol počas bombardovania mesta Charkov, keď sa so svojou rodinou skrýval v pivničných priestoroch obytného domu. TASR o tom informovala hovorkyňa UNB Petra Lániková.

Chlapca s menom Glib prijali v utorok (15. 3.) na Kliniku ústnej, čeľustnej a tvárovej chirurgie Lekárskej fakulty Univerzity Komenského a UNB s penetračným poranením tváre.


Ďalšia spolupráca

"Prednosta kliniky Ladislav Czakó spolu so svojím tímom v piatok doobeda vykonali rekonštrukciu rozdrvenej spodiny očnice, zafixovali nos, vyčistili čeľustnú dutinu a odstránili úlomky," priblížila hovorkyňa. Čas hojenia by mal podľa prednostu trvať približne tri až štyri týždne.

Univerzitná nemocnica Bratislava (UNB) momentálne poskytuje utečencom z Ukrajiny neodkladnú zdravotnú starostlivosť, deklaruje však pripravenosť aj na ďalšie podobné prípady. "Spolupráca bude v najbližších dňoch a týždňoch kľúčová. Počty pacientov prichádzajúcich z Ukrajiny stúpajú už aj v našich zariadeniach,“ doplnil riaditeľ UNB Roland Schaller. Dodal, že za posledný týždeň v nemocniciach ošetrili spolu 87 Ukrajincov.

menuLevel = 4, menuRoute = notsorry/news/spolocnost/slovensko, menuAlias = slovensko, menuRouteLevel0 = notsorry, homepage = false
04. október 2023 16:30