TASR/Jaroslav Novák

Ani dravý výkon nám nestačil. Slovensko nakoniec prehralo so Švédskom 3:1

Miroslav KamodyTASR30.05.2021., 21:10h
Slováci majú za sebou svoj predposledný zápas v základnej A skupine. So Švédskom nakoniec prehrali 3:1.
Lajkuj Brainee.sk na

Slovenskí hokejisti nastúpili na svoj šiesty zápas na MS v Rige proti Švédsku v bránke s Adamom Húskom. Do zostavy sa po dištanci vrátili obranca Mislav Rosandič a útočník Kristián Pospíšil. Slováci sa predviedli poriadne dravým a bojovným výkonom.

V prvej tretine padol iba jeden gól, a to v poslednej minúte. Do švédskej bránky sa presadil Cehlárik. Druhá tretina bola na góly opäť chudobná, jediný v nej strelil Sörensen, asistenciu si pripísal Friberg. Na jeho potvrdenie sa síce čakalo, nakoniec sa však aj tak švédski hráči mohli tešiť.

Tretia tretina sa od začiatku niesla v rýchlom tempe a hra sa neustále presúvala z jednej strany na druhú. Zásadným zlomom bolo vylúčenie Adama Jánošíka za nedovolené bránenie. Švédi spustili obrovský tlak, čoho výsledkom bolo ich zvýšenie na 2:1. Gól strelil Victor Olofsson.

Na záver tretiny náš národný tím naštartovali dve presilovky. Ani jednu sme však nedokázali využiť a výsledné skóre zápasu je po góle Lundeströma do prázdnej brány 3:1. O postup do štvrťfinále si tak zahráme až pozajtra s Českom.

Zostavy:

Švédsko: Reideborn – Tömmernes, Nygren, Dahlbeck, Sellgren, Pilut, Pudas, Lööv – Lindholm, Lindberg, Rakell – Sörensen, A. Kempe, M. Kempe – Hallander, Lundeström, Olofsson – Frödén, Wingerli, Friberg – Rasmussen

Slovensko: Húska - Gernát, Kňažko, Gachulinec, Rosandič, Bučko, Ďaloga, Grman, Jánošík - Lantoši, Hrivík, Cehlárik - Pospíšil, Krištof, Studenič - Kelemen, Roman, Skalický - Liška, Buc, Slafkovský

menuLevel = 4, menuRoute = notsorry/news/spolocnost/slovensko, menuAlias = slovensko, menuRouteLevel0 = notsorry, homepage = false
19. apríl 2024 16:06