TASR/Ján Krošlák
StoryEditor

NAKA opäť klopala na dvere. Pre korupčnú trestnú činnosť zadržala osem osôb

TASR19.05.2021., 16:51h
Policajti Národnej kriminálnej agentúry zadržali v stredu nakaosem osôb pre korupčnú trestnú činnosť súvisiacu so Slovenským pozemkovým fondom. Pre TASR to potvrdil Michal Slivka, hovorca Prezídia Policajného zboru.
Lajkuj Brainee.sk na

„Ide o policajné akcie s krycími názvami Latifundista a Feudál. Bližšie informácie v súčasnosti nie je možné poskytnúť,“ dodal Slivka. Podľa televízie Markíza by medzi zadržanými mal byť aj finančník Martin Kvietik.

Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka (MPRV) SR podľa hovorcu Daniela Hrežíka zatiaľ nemá bližšie informácie a ani mená osôb, ktorých sa predmetná záležitosť dotýka. SPF ako inštitúcia podľa neho koná samostatne, dianie na SPF však agrorezort rozhodne zaujíma.

„Orgány činné v trestnom konaní majú našu podporu a plnú dôveru v to, že očistia túto krajinu od nekalých praktík a korupcie, voči ktorej má vedenie MPRV SR nulovú toleranciu,“ podčiarkol hovorca agrorezortu. „Veríme preto, že činnosť NAKA je opodstatnená a ministerstvo, ako aj verejnosť sa dozvedia bližšie informácie hneď, ako to bude možné,“ dodal Hrežík.

Martin Kvietik Martin Kvietik TASR/J. Krošlák

Zadržanie potvrdil aj obhajca

Finančník Martin Kvietik bol v stredu opätovne zadržaný Národnou kriminálnou agentúrou (NAKA) a aktuálne s ním prebieha výsluch. TASR to potvrdil jeho obhajca Dušan Ivan s tým, že jeho klient nové obvinenia odmieta.

„Som na výsluchoch spoluobvinených Martina K. v novej veci. Ide o údajnú korupciu na Slovenskom pozemkovom fonde (SPF),“ uviedol obhajca. NAKA zadržala v stredu osem osôb pre korupčnú trestnú činnosť súvisiacu so Slovenským pozemkovým fondom.

„Ide o policajné akcie s krycími názvami Latifundista a Feudál. Bližšie informácie v súčasnosti nie je možné poskytnúť,“ povedal TASR hovorca Prezídia Policajného zboru SR Michal Slivka. Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka (MPRV) SR podľa hovorcu Daniela Hrežíka zatiaľ nemá bližšie informácie a ani mená osôb, ktorých sa predmetná záležitosť dotýka. SPF ako inštitúcia podľa neho koná samostatne, dianie na SPF však agrorezort rozhodne zaujíma.

menuLevel = 4, menuRoute = notsorry/news/spolocnost/slovensko, menuAlias = slovensko, menuRouteLevel0 = notsorry, homepage = false
23. marec 2023 06:37