OslavyTASR/Pavel Neubauer
StoryEditor

FOTO Naši bronzoví hrdinovia sa vrátili späť na Slovensko! V Bratislave ich privítali davy ľudí

TASRkov22.02.2022., 15:00h
Návrat bol veľkolepý.
Lajkuj Brainee.sk na

Bronzoví medailisti z olympijského hokejového turnaja v Pekingu sa v utorok vrátili domov na Slovensko, kde ich čakalo veľkolepé privítanie. Potlesku sa im dostalo už po prílete na viedenské letisko Schwechat, kde ich v príletovej hale vítali prví fanúšikovia a lovci autogramov.

Následne autobus s hráčmi zamieril do Bratislavy, kde ich najprv čakali mediálne povinnosti a následne sa vydali na okružnú jazdu kabrioautobusom po meste. Oslavy vyvrcholili programom na pódiu na Námestí SNP.

Oslavy

Slovensko sa teší z medailového úspechu na veľkom hokejovom podujatí prvýkrát od MS 2012 v Helsinkách, kde reprezentanti vybojovali striebro. „Už sa na to všetko veľmi teším. Je to už desať rokov, čo sme naposledy oslavovali na námestí," zaspomínal si generálny manažér reprezentácie a prezident Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH) Miroslav Šatan, ktorý pred 10 rokmi zažil strieborný úspech ako hráč.

„Verím, že hráči si oslavy užijú, veď až na Libora Hudáčka ich zažijú všetci prvýkrát. Som rád, že po desiatich rokoch sme urobili veľký hokejový úspech a že sa ľudia znovu tešia. Aj keď majú vo svojich životoch rôzne problémy, v tejto chvíli na to môžu zabudnúť a tešiť sa z hokeja."

„Keď prišli Miro a Igor, všetko sa zmenilo. Odvtedy išlo všetko, ako malo. Aj keď sme prehrali prvé dva zápasy, veril som, že sme dostatočne dobrí, aby sme zvíťazili. Vyslali sme v priemere 40 striel na zápas a hrali sme dobre, bola len otázka času, kedy sa to otočí. V tretej tretine súboja o tretie miesto sme predvádzali vari najlepší hokej, aký som kedy zažil. Napokon sme zdolali Švédov a získali bronz. Som veľmi hrdý na tento tím a túto krajinu," vyznal sa tréner Craig Ramsay.

Hokejisti Oslavy TASR/Pavel Neubauer

​Hneď po konci sobotného zápasu o bronz nasledovali dlhé oslavy, zo šatne sa postupne presunuli na hotel. „V prvom rade musím povedať, že duel so Švédskom sa skončil veľmi neskoro. Sedeli sme na izbe a len tak som sa spýtal ´koľko je hodín´. Povedali mi, že pol piatej ráno. Odvetil som, že musím ísť do postele. Zničili mi oblek aj košeľu, niečím to poliali, ale to je v poriadku, pretože byť súčasťou týchto osláv bolo pre mňa niečo veľmi výnimočné."

​Na Námestie SNP sa s hokejistami prišli zvítať tisíce ľudí.

Oslavy Námestie Redakcia Brainee

Oslavy Hokejisti Facebook/Vilo Rozboril

Oslavy Hokejisti Redakcia Brainee

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa Brainee.sk (@brainee.sk)

Oslavy Hokejisti Facebook/Vilo Rozboril

Oslavy Hokej Redakcia Brainee

O stretnutia s našimi bronzovými hrdinami bol mimoriadny záujem.

menuLevel = 4, menuRoute = notsorry/news/spolocnost/slovensko, menuAlias = slovensko, menuRouteLevel0 = notsorry, homepage = false
07. jún 2023 08:57