Ilustračná snímka: TASR
StoryEditor

NAKA opäť v akcii. Policajti zasahujú po celom Slovensku, má ísť o ekonomickú trestnú činnosť

TASR30.11.2021., 08:44h
Príslušníci Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) v utorok od skorých ranných hodín vykonávajú úkony na území celého Slovenska. TASR to potvrdila Andrea Dobiášová z Prezídia Policajného zboru.
Lajkuj Brainee.sk na

Podľa slov Dobiášovej úkony súvisia s dokumentovaním ekonomickej trestnej činnosti. O zásahu NAKA informovali Aktuality.

„Bližšie informácie poskytneme, až keď to procesná situácia dovolí,” dodala Dobiášová. Dočasný policajný prezident Štefan Hamran priblížil, že počas akcie malo byť zadržaných osem a obvinených deväť osôb. Pre ďalšie informácie odkázal na Úrad špeciálnej prokuratúry (ÚŠP).

Hovorkyňa Generálnej prokuratúry SR Jana Tökölyová priblížila, že prokurátor ÚŠP v tejto súvislosti vykonáva dozor vo veci obzvlášť závažného zločinu porušovania povinnosti pri správe cudzieho majetku a s tým súvisiacich trestných činov.

„Vzhľadom na prebiehajúce úkony bližšie informácie v súčasnosti nie je možné poskytnúť, aby neprišlo k zmareniu trestného konania,” doplnila.

menuLevel = 4, menuRoute = notsorry/news/spolocnost/slovensko, menuAlias = slovensko, menuRouteLevel0 = notsorry, homepage = false
28. máj 2023 22:48