TASR/Lukáš Grinaj, Unsplash/Mitchell Johnson
StoryEditor

Bizarný prípad v Trenčíne. 67-ročná dôchodkyňa si odmietla dať respirátor, policajta kopla do tváre

TASR13.11.2021., 07:54h
Trenčianska polícia začala trestné stíhanie vo veci prečinu útoku na verejného činiteľa v prípade 67-ročnej cestujúcej, ktorá si odmietla v autobuse dať respirátor a napadla policajta. Polícia o tom informuje na sociálnej sieti.
Lajkuj Brainee.sk na

V príspevku polícia hovorí iba o osobe, podľa komentujúcich však ide o ženu. Cestujúca si ani napriek výzve polície odmietla v autobuse prekryť horné dýchacie cesty. Polícia ju preto vyzvala, aby vystúpila, ale cestujúca ani na túto výzvu nereagovala. A to aj napriek upozorneniu, že v prípade neuposlúchnutia budú použité donucovacie prostriedky.

„Následne, keď sa osobu polícia pokúsila vyviesť von, mala si sadnúť na podlahu autobusu a odmietať sa postaviť, pričom mala kopnúť jedného z príslušníkov polície do tváre a spôsobiť mu poranenie,” približuje polícia. V prípade preukázania viny hrozí páchateľovi trest odňatia slobody na jeden až päť rokov.

menuLevel = 4, menuRoute = notsorry/news/spolocnost/slovensko, menuAlias = slovensko, menuRouteLevel0 = notsorry, homepage = false
28. máj 2023 11:19