Tresty za marihuanu budú možno miernejšie. Za niekoľko dávok nemusíš putovať za mreže (ilu)unsplash.com
StoryEditor

Tresty za marihuanu budú možno miernejšie. Za niekoľko dávok nemusíš putovať za mreže

TASR05.11.2021., 13:54h
Koaliční poslanci predložili do parlamentu novelu Trestného zákona, ktorá zníži sadzby za držanie marihuany.
Lajkuj Brainee.sk na

Návrh upravujúci tresty aj za držanie drog chce ministerka spravodlivosti Mária Kolíková predložiť do legislatívneho procesu ešte tento mesiac. Mrzí ju debata, ktorá okolo témy nastala. Tvrdí, že s poslancami OĽANO mala zhodu na potrebe zmeny. Jej návrh sa má týkať komplexnejšej zmeny nastavenia sankcií za trestné činy.

S poslancami OĽANO sa Kolíková podľa svojich slov dohodla, že zmena bude súčasťou právnej úpravy, ktorú chce predložiť v paragrafovom znení už tento mesiac do legislatívneho procesu. „Chceme sa pozrieť na sankcie spôsobom, že nie automaticky bude prichádzať trest odňatia slobody, ako je tomu teraz. A to aj pre trestné činy súvisiace s drogami, kde si viem napríklad predstaviť, že by bol vytvorený priestor na to, aby sme so zachytenými užívateľmi pracovali aj inak, než ich len trestať, napríklad presmerovať ich pod dohľad odborníkov,“ povedala pre TASR Kolíková.

menuLevel = 4, menuRoute = notsorry/news/spolocnost/slovensko, menuAlias = slovensko, menuRouteLevel0 = notsorry, homepage = false
25. máj 2023 19:29