TASR/Jakub Kotian, Facebook/Romana Tabák
StoryEditor

To myslia vážne? Ochranári ponúknu poslankyni Tabák spoluprácu na propagácii turistického správania

bedTASR01.11.2021., 17:58h
Kúpala sa v chránených vodách, ochranári si ju volajú na pomoc. To naozaj?
Lajkuj Brainee.sk na

Možno teoreticky sa to môže zdať ako fajn nápad, v praxi si to určite nevieme predstaviť. 

Štátna ochrana prírody (ŠOP SR) totiž ponúkne poslankyni Romane Tabák (OĽaNO) spoluprácu pri propagácii zodpovedného turistického správania sa v národných parkoch a pri šírení popularity národných parkov a zážitkovej turistiky.Informovala Jana Žjak z odboru komunikácie Ministerstva životného prostredia. Určite to však nie je preto, lebo je pani Tabák tá zo zodpovedných. 

„Štátna ochrana prírody považuje pokutu, ktorú udelila Slovenská inšpekcia životného prostredia (SIŽP) v súvislosti s porušením zákona o ochrane prírody a krajiny za pohyb mimo vyznačeného turistického chodníka, za vec varovného gesta a na druhej strane priznáva, že poslankyňa svojím počínaním odhalila nedostatky v návštevnom poriadku TANAP-u,“ uviedla v stanovisku.

​ŠOP SR zároveň ocenila, že poslankyňa prejavila zodpovednosť a zaplatila pokutu vo výške 500 eur.

Tabák zverejnila na sociálnej sieti fotografiu, ako sa kúpe v potoku na území TANAP-u, ako miesto označila Studenovodské vodopády, kde platí najprísnejší stupeň ochrany. Následne uviedla, že miesto zle označila. SIŽP dostala dva podnety na prešetrenie kúpania sa poslankyne. Jeden podnet prišiel zo Správy Tatranského národného parku (TANAP), druhý, občiansky, dostala inšpekcia elektronicky. Tabák napokon naparili pokutu 500 eur. Zaplatiť ju vraj "veľmi zabolelo".

menuLevel = 4, menuRoute = notsorry/news/spolocnost/slovensko, menuAlias = slovensko, menuRouteLevel0 = notsorry, homepage = false
03. jún 2023 05:41