Pri Nových Zámkoch došlo k tragickej dopravnej nehodefacebook.com/Hasičský a záchranný zbor
StoryEditor

Tragická nehoda pri Nových Zámkoch: Autá sa zrazili s kamiónom, zahynuli štyria ľudia

TASR29.09.2021., 11:23h
Pri tragickej dopravnej nehode v katastri obce Zemné v okrese Nové Zámky prišli o život štyria ľudia. Nehoda sa stala v stredu v skorých ranných hodinách na ceste medzi obcami Neded a Dedina Mládeže. Ďalších šesť osôb sa pri nehode zranilo, informovala hovorkyňa Prezídia Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) Katarína Križanová.
Lajkuj Brainee.sk na

Operačné stredisko Záchrannej zdravotnej služby prijalo informáciu o dopravnej nehode o 5.13 h. "Na pomoc sme okamžite vyslali tri posádky záchrannej zdravotnej služby. Účastníkom nehody, ktorí utrpeli zranenia nezlučiteľné so životom, sme už nedokázali pomôcť. Ošetrili sme šesť zranených, ktorí utrpeli poranenia úrazového charakteru," potvrdila hovorkyňa záchranárov Alena Krčová. Piatich z nich previezli do nemocníc v Galante, Nových Zámkoch a Komárne, šiesty prevoz do nemocnice odmietol.

Pri dopravnej nehode došlo k zrážke troch osobných áut a kamióna. Podľa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Nitre sa vodič poľského kamióna pravdepodobne plne nevenoval vedeniu vozidla a nesledoval situáciu v cestnej premávke. Prešiel do protismeru, kde zachytil jedno vozidlo a následne narazil do dvoch oprotiidúcich vozidiel. Kamión zostal po náraze prevrátený na boku. "Po príchode na miesto udalosti bolo zistené, že jedno z vozidiel sa nachádza zakliesnené pod havarovaným kamiónom," priblížila Križanová.

Pôvodná informácia hovorila o troch obetiach nehody. „Hasiči počas záchranných a vyslobodzovacích prác našli v havarovanom vozidle, ktoré zostalo po nehode zakliesnené pod kamiónom, ďalšiu osobu bez známok života,“ potvrdila Križanová. Okolnosti, príčina, ako aj miera zavinenia sú predmetom vyšetrovania polície.

menuLevel = 4, menuRoute = notsorry/news/spolocnost/slovensko, menuAlias = slovensko, menuRouteLevel0 = notsorry, homepage = false
29. máj 2023 13:47