Pápež FrantišekTasr/martin Baumann/
StoryEditor

Pápež bol hosťom podcastu, transrodovej osobe vyznal podporu: Boh nás miluje takých, akí sme

TASR25.07.2023., 14:00h

Boh nás miluje takých, akí sme - tieto slová adresoval pápež František transrodovej osobe v novom podcaste Vatikánskeho rozhlasu zverejnenom v utorok.

Lajkuj Brainee.sk na

„Pán nás vždy sprevádza, vždy. Aj keď sme hriešnikmi, priblíži sa, aby nám pomohol,“ uviedol František po tom, čo si vypočul príbeh Gionu o tom, aké to je byť veriacim a pritom akceptovať fyzické výzvy a svoju transrodovosť.

„Boh nás miluje takých, akí sme. Nevzdávaj sa, snaž sa ďalej,“ dodal pápež.

František si v utorkovom vydaní podcastu nazvaného "Popecast" vypočul obavy mladých ľudí, ktorí zdieľali svoje osobné príbehy nádeje a výzvy, ktorým čelia, a vyjadril im podporu, uvádza spravodajský web Vatican News. Druhá edícia podcastu vyšla krátko pred Svetovými dňami mládeže, ktoré sa uskutočnia začiatkom augusta v portugalskom Lisabone a František sa na nich osobne zúčastní.

image

Matyáš ustál tlak nacizmu aj komunizmu. Slovenskú komunitu gayov obhajoval už od 1. svetovej vojny

Povzbudzujúce slová mal pápež aj pre Edwarda a Valerijho, ktorí si odpykávajú trest v nápravnom zariadení pre mládeže, či pre Ariannu trpiacu bipolárnou poruchou.

Dni mládeže sa uskutočnia v Lisabone od 1. do 6. augusta a Františkova návšteva Portugalska je naplánovaná od 2. do 6. augusta.

 

 

menuLevel = 4, menuRoute = notsorry/news/spolocnost/rodova-rovnost, menuAlias = rodova-rovnost, menuRouteLevel0 = notsorry, homepage = false
21. september 2023 09:53