kellyFacebook/R. Kelly
StoryEditor

Mal zneužívať deti a ženy. Spevák R. Kelly je vinný, hrozí mu doživotie

TASR28.09.2021., 09:20h
Slávneho RnB speváka uznala porota vinného vo všetkých deviatich bodoch obžaloby.
Lajkuj Brainee.sk na

Amerického speváka R. Kellyho uznala v pondelok porota v New Yorku za vinného vo všetkých deviatich bodov obžaloby vrátane vydieračstva a sexuálneho zneužívania. Informuje o tom agentúra AFP.

Po šiestich týždňoch znepokojivých svedectiev sa porota zložená zo siedmich mužov a piatich žien radila iba deväť hodín predtým, než 54-ročného speváka uznala za vinného.

R. Kelly desaťročia čelil obvineniam zo sexuálneho zneužívania. Vynesenie rozsudku sa očakáva 4. mája. Americká spravodajská televízna stanica CNN uviedla, že spevák môže za mrežami stráviť desaťročia a hrozí mu aj doživotie.

Súdny proces s R. Kellym sa začal v stredu 18. augusta. Čelil obvineniam z vydieračstva, sexuálneho zneužívania dieťaťa, únosu, podplácania a nútených prác.

7351525_1200x sud Archív TASR

Týchto činov sa mal spevák, vlastným menom Robert Sylvester Kelly, dopustiť v rokoch 1994 až 2018.

Verdikt prišiel 13 rokov po tom, čo ho v americkom štáte Illionis oslobodili od obvinení súvisiacich s detskou pornografiou. Jeden z Kellyho obhajcov uviedol, že zvažujú podanie odvolania a sú z rozsudku sklamaní, uvádza CNN.

menuLevel = 3, menuRoute = notsorry/news/spolocnost, menuAlias = spolocnost, menuRouteLevel0 = notsorry, homepage = false
31. máj 2023 20:50