"Ak sa tento prípad stal, aj keď o ňom v tejto chvíli nemáme žiadne informácie a nemáme k dispozícii spomínaný záznam, potom je to zlyhanie jednotlivca a ospravedlňujeme sa za jeho hrubé a nezodpovedné správanie. Znova sme preškolili ochranku," reagovala spoločnosť Colours of Ostrava na Twitteri.
Autor informácie, novinár z Deníku N, ktorý si incident nahrával, následne záznam zverejnil.
Organizátori sa voči článku, ktorého titulok konkrétne prirovnával dúhové farby k hákovému krížu, ohradili. "Veľmi dôrazne a s maximálnou vážnosťou sa ohradzujeme voči obvineniu... Je absurdné (...) obviňovať a spájať festival Colours of Ostrava s najhorším symbolom v dejinách ľudstva," uviedli.
Zároveň dodali, že o ich tolerancii a otvorenosti svedčí nielen ich dúhové valentínske prianie: "Láska má mnoho podôb. Ako dúha farieb. A my vítame každého na Colours. Šťastného Valentína."
Počas rokov a úspešných ročníkov festivalu vystúpilo okrem iných aj množstvo interpretov, ktorí verejne podporujú LGBTQ+ komunitu alebo sa k tomu dokonca sami hlásia. Napríklad len minulý rok zaspievala speváčka LP, ktorá sa netají svojou lesbickou orientáciou, a speváčka a skladateľka Phoebe Bridgers, ktorá je bisexuálna.
V roku 2019 vystúpila na Colours of Ostrava indierocková skupina Florence and the Machine na čele s pesničkárkou Florence Welch, ktorá dlhodobo podporuje práva homosexuálov a na koncertoch pravidelne vyvesuje dúhové vlajky. A v roku 2016 prišla na festival nórska víla Aurora, otvorená obhajkyňa práv etnických a sexuálnych menšín.