Zomrel hudobník František Nedvěd (ilu)facebook.com
StoryEditor

Smutná správa z Česka. Zomrel pesničkár František Nedvěd

TASR19.07.2021., 07:19h
Včera nedeľu večer česko-slovenskú verejnosť zasiahli rovno dve tragické správy. Opustil nás legendárny umelec Milan Lasica, krátko nato vo veku 73 rokov zomrel český pesničkár František Nedvěd.
Lajkuj Brainee.sk na

"S hlbokým zármutkom a ťažkým srdcom oznamujeme, že nás dnes vo večerných hodinách navždy opustil náš milovaný otec František Nedvěd," uviedol na svojom facebookovom profile jeho syn Vojta.

Františka Nedvěda previezol jeho syn do nemocnice v piatok po koncerte v Olomouci, po ktorom sa necítil dobre. V nemocnici mu podľa jeho slov lekári opäť diagnostikovali rakovinu pľúc, uviedol v nedeľu server ŽivotvČesku.cz.

Nedvěd minulý rok prekonal prvú rakovinu, pre ktorú dočasne prišiel o hlas. O niekoľko mesiacov neskôr podstúpil operáciu srdca, počas ktorej mu lekári vykonali štvornásobný bypass. Následne prekonal aj ochorenie COVID-19, pripomenul server Lidovky.cz.

Po uvoľnení opatrení v súvislosti s koronavírusovou pandémiou plánoval veľkolepý návrat na pódium. S bratom Jánom dokonca uvažovali o spoločnom koncerte v pražskej O2 aréne, ktorým chceli zopakovať úspech z pražského Strahova v roku 1996.

menuLevel = 4, menuRoute = notsorry/news/kultura/hudba, menuAlias = hudba, menuRouteLevel0 = notsorry, homepage = false
12. august 2022 23:37