Ženy ruských väzňov čakajú na svojich manželov - ruská televízia o nich točí šou. Youtube/Телеканал Ю, Canva/
StoryEditor

Ruská televízia sa vracia k zábave. Vysiela show o čakankách, partnerkách väzňov

iDnes.cz02.03.2023., 10:00h

Na ruskom televíznom kanáli Ju sa začala vysielať reality show o ženách udržujúcich partnerské vzťahy s mužmi, ktorí si odpykávajú tresty vo väzenských zariadeniach.

Lajkuj Brainee.sk na

Prvý diel programu s názvom Žduli (čakanky) televízia odvysielala už v marci minulého roka, potom ale vysielanie prerušila, zrejme v súvislosti s vojnou na Ukrajine, uviedol spravodajský portál Meduza, píše sa na webe denníka iDnes.cz.

image

Tróniaci Putin na zlatej záchodovej mise ide do dražby. Výťažok pôjde na dron pre Ukrajinu

V novo odvysielanom dieli seriálu o čakankách vystupuje 28 ročná Angelina zo Saratovskej oblasti, ktorá sa chystá vydať za väzneného 37 ročného Emila Akopjana. Tomu zostávajú ešte tri roky z deväťročného trestu uloženého za nepovolené držanie zbrane, prechovávanie drog a vydieranie za použitia násilia. Akopjan je recidivista, už v 19 rokoch ho súd poslal na štyri roky za mreže za úmyselné ľahké ublíženie na zdraví av 29 rokoch za ťažké ublíženie.

Od marca minulého roku sa ruskí diváci nedočkali ani plánovanej reality show o pároch partnerov medzi ktorými je veľký vekový rozdiel a ani programu o ženách, ktoré otehotneli alebo chcú otehotnieť po 45. roku života. Prvý diel druhého menovaného programu televízie nakoniec odvysielala v stredu.

image

Konšpiračné teórie, zavádzanie či falošné účty. Takto vedie Rusko dezinformačnú vojnu proti celému svetu

Rovnako ako kanál Ju sa od zábavného obsahu po ruskom vpáde na Ukrajinu odklonil aj Prvý kanál. „Táto stanica spájaná s prokremeľskou propagandou nevysielala žiadne zábavné programy od 25. februára minulého roku až do septembra,“ podotkol portál Meduza. Z programu Prvého kanála zmizla napríklad obľúbená talk show Večernij Urgant, obdoba americkej Late Night Show, alebo relácie ako Davaj poženimsja (Poď sa vziať) či Modnyj prigovor (Módny verdikt), ktoré nahradili relácie o Ukrajine.

Program o romantických vzťahoch s trestanciou prichádza v čase, keď sa o ruských väzňoch hovorí v súvislosti s ich verbovaním mužov súkromnou Wagnerovou skupinou do bojov na Ukrajine.

„Podľa oficiálnych štatistík si k 1. januáru 2022 v ruských väzniciach odpykávalo tresty 429 000 mužov. Takmer každý z nich má na slobode vernú čakalku. Čo núti ženy, aby spojili svoj život s niekým na druhej strane ostnatého drôtu?“ zaznieva v úvode programu.

image

Neľahké časy zvládneme, ak si zachováme pokoj a rozvahu. Zuzana Čaputová vo svojom prejave odsúdila ruskú inváziu

Ľudskoprávna organizácia Russia Behind Bars v januári upozornila, že mnohí z mužov naverbovaných do vojny na Ukrajine padli alebo dezertovali, v niektorých prípadoch do Ruska a so zbraňou v ruke. Ruské trestanecké zariadenia sa podľa organizácie kvôli praxi posielania väzňov do vojny na Ukrajine vyprázdňujú, zatiaľ čo sa plnia väzobné väznice, v ktorých sa ocitajú zadržiavaní vojnoví zajatci z Ukrajiny.

menuLevel = 3, menuRoute = notsorry/news/kultura, menuAlias = kultura, menuRouteLevel0 = notsorry, homepage = false
18. apríl 2024 03:31