Snímky z filmu Vitaj doma, bratre!Archív Filmu/
StoryEditor

Do našich kín prichádza nová slovenská komédia Vitaj doma, brate!

red30.06.2022., 10:00h

Ochutnávka v podobe teaser traileru a nová skvelá titulná skladba od HORKÝŽE SLÍŽE napovedajú, že sa máme na čo tešiť!

Lajkuj Brainee.sk na

Ako už prezrádza plagát, popri domácich ochotníckych hercoch z Báčskeho Petrovca si vo filme zahrajú aj slovenskí herci: Robo Jakab, Petra Polnišová, Anička Šišková a Vlado Černý. Stredoeurópsky kolorit doplnia českí herci Martin Hofmann a Filip Rajmont a srbský herec Radoje Čupič.

Tvorcovia zverejnili prvé zábery z filmu.

Známy je už aj dátum slovenskej premiéry – 18. august 2022.

Titulnú skladbu k filmu vytvorili Horkíže slíže.

"Vo filme budete počuť ľubozvučnú slovenčinu, takú aká bola pred tristo rokmi. Dedina Bački Petrovac je zakonzervovaný slovenský ostrov na Balkáne, čo má v sebe akési exotické čaro …. a robia tú najlepšiu klobásu a pálenku na svete”, prezradila nám producentka Peťa Polnišová.

image

Plagát k filmu

Archív Filmu/

Letná komédia zo slovenského Balkánu

Marína prichádza k rodičom do Báčskeho Petrovca, aby im predstavila svojho snúbenca, slávneho spisovateľa Zoliho. Zarytý abstinent a vegetarián to najskôr nemá v dedine preslávenej klobásou a pálenkou vôbec ľahké. No len dovtedy, kým všetci uveria, že o nich Zoli napíše knihu a konečne sa preslávia po celom svete, ...t akmer všetci!

Maríninho otca Karola by malo tešiť dcérino šťastie, avšak príchodom Zoltána sa prebudí ťažoba tajomstva, ktoré malo zostať navždy skryté. Slnko rozpaľuje horúcu srbskú planinu a slovenská rozbuška s balkánskym temperamentom o chvíľu vzbĺkne.

menuLevel = 3, menuRoute = notsorry/news/kultura, menuAlias = kultura, menuRouteLevel0 = notsorry, homepage = false
30. september 2023 23:57