Toto všetko budeš potrebovať pri vstupe do Rakúska (ilu)TASR
StoryEditor

Chystáš sa v najbližších týždňoch do Rakúska? Toto všetko budú od teba vyžadovať

TASR04.08.2021., 14:05h
Najnovšia zmena má platiť od 15. augusta. Výnimku by mali mať osoby, ktoré prekonali ochorenie COVID-19.
Lajkuj Brainee.sk na

Na vstup do Rakúska už nebude stačiť zaočkovanie prvou dávkou vakcíny proti ochoreniu COVID-19. Preukázať sa bude treba potvrdením o zaočkovaní oboma dávkami. Zmena platí od 15. augusta. Výnimku budú mať osoby, ktoré ochorenie prekonali. Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí (MZVEZ) o tom informovalo na webovej stránke.

Doklad o zaočkovaní bude uznaný výlučne osobám zaočkovaným aj druhou dávkou vakcíny, pričom dátum nesmie byť viac ako 270 dní dozadu,“ upozornil rezort. Nebude to teda už 22. deň po prvej dávke dvojzložkovej vakcíny.

Doklad o zaočkovaní bude uznaný výlučne osobám zaočkovaným aj druhou dávkou vakcíny (ilu) Doklad o zaočkovaní bude uznaný výlučne osobám zaočkovaným aj druhou dávkou vakcíny (ilu) TASR

Pre cestujúcich prichádzajúcich zo Španielska, Cypru a Holandska platí podmienka oboch dávok už od 3. augusta. V prípade nesplnenia sa musia preukázať potvrdením o prekonaní ochorenia COVID-19 nie starším ako 90 dní, alebo sa na letisku či do 24 hodín v Rakúsku podrobiť PCR testu.

Osoby, ktoré prekonali ochorenie COVID-19, budú mať z nového opatrenia výnimku. „Od 15. augusta budú považované za plne imunizované už po prvej dávke vakcíny,“ doplnilo ministerstvo.

menuLevel = 4, menuRoute = notsorry/news/cestovanie/tipy, menuAlias = tipy, menuRouteLevel0 = notsorry, homepage = false
21. júl 2024 16:47