Instagram/sardiniaforyou
StoryEditor

Bol si už v týchto destináciách? Vyšiel rebríček miest, kde chodia Slováci radi dovolenkovať

ipHNstyle03.08.2021., 18:00h
Na samotnom vrchole rebríčka najobľúbenejších ostrovov sa nachádza Malorka. Ako je to u Slovákov?
Lajkuj Brainee.sk na

Nádherné pláže, malebné dedinky, kvalitná kuchyňa a pomaly plynúci čas robí z ostrovných destinácií tie najvyhľadávanejšie prázdninové ciele. Nič na tom nezmenila ani pandémia, ktorá už druhýkrát ovplyvnila cestovanie počas letných prázdnin.

Popularita ostrovov vzrástla

Práve naopak. Zo stovky najčastejšie rezervovaných destinácií v roku 2021 tvoria ostrovné štáty približne 20 percent, čo predstavuje medziročný nárast o 6 percent v porovnaní s rokom 2020.

Podľa globálnych dát spoločnosti Kiwi.com sa na samotnom vrchole rebríčka najobľúbenejších ostrovov nachádza Malorka, rovnako ako v rokoch 2018, 2019 a 2020. Tento rok sa najvyhľadávanejším ostrovom stal Baleársky ostrov.

Spoločnosť doteraz zaregistrovala viac než 300 miliónov vyhľadávaní destinácie Palma de Mallorca, a to celosvetovo. Priemerná doba pobytu na Malorke počas leta je od 4 do 6 dní, návštevníci za cestu do tejto destinácie minú 215 eur a letenku si rezervujú tri týždne až dva mesiace pred odletom.

Top destinácie

Medzi najčastejších návštevníkov Baleárskych ostrovov patria Nemci, Česi, Španieli, Angličania a Francúzi. Cestovatelia ďalej vyhľadávali cesty na Sicíliu, Santorini a Maltu.

V top dvadsiatke vyhľadávaných ostrovov vyčnievajú ešte Kréta a Rodos (Grécko) a Cyprus. Zo španielskych ostrovov sa okrem Malorky teší popularite Ibiza a Tenerife.

Ibiza sa v rokoch 2018 a 2019 umiestnila na druhom mieste, v roku 2020 na treťom mieste a tento rok spadla na desiate miesto v rebríčku obľúbenosti.

Kto vedie u Slovákov?

Medzi slovenskými cestovateľmi je podľa prieskumu zatiaľ najpopulárnejšia Sardínia, Korfu a Cyprus. Na štvrtom mieste sa umiestnila Malorka a top päticu uzatvára Malta.

„Obľúbenosť ostrovov medzi slovenskými cestovateľmi je už roky rovnaká. Slováci radi cestujú na Sardíniu, Korfu, Cyprus, Maltu a Malorku, avšak toto poradie sa môže meniť. Napríklad ešte pred vypuknutím pandémie bola Malta v rokoch 2018 a 2019 na prvom mieste,“ hovorí Eliška Řezníček Dočkalová z Kiwi.com.

„Ostrovy v Stredomorí boli medzi cestovateľmi zo Slovenska vždy obľúbené, ale pandémia a komplikácie, ktoré s ňou súvisia, spôsobili, že záujem o tieto destinácie ešte viac vzrástol. Za zvýšený záujem vďačia predovšetkým svojej geografickej polohe, ktorá umožňuje rýchlo reagovať na meniacu sa situáciu. Mnoho cestujúcich dnes uprednostňuje lety na kratšie vzdialenosti,“ dodáva Dočkalová

menuLevel = 4, menuRoute = notsorry/news/cestovanie/tipy, menuAlias = tipy, menuRouteLevel0 = notsorry, homepage = false
27. marec 2023 23:10