Najdlhšie pešia cesta na svete. Z Kapského mesta do MagadanuPixabay/Pexels
StoryEditor

Najdlhšia cesta na Zemi, ktorá sa dá prejsť pešo. Vydal by si sa na ňu?

som18.04.2022., 09:50h
Ak ju chceš absolvovať, vyber si minimálne dva roky dovolenky a do vaku si zbaľ veľa odvahy.
Lajkuj Brainee.sk na

Vieš, kadiaľ vedie najdlhšia trasa, ktorú môžeš prejsť pešo? Webová stránka Interesting Engineering skúmala, aká je najdlhšia vzdialenosť na svete medzi dvoma miestami. Zistili, že je medzi Južnou Afrikou a ruským mestom Magadan na Sibíri. Celú trasu tvoria cesty s mostami a na prepravu by si nepotreboval žiadne lode.

Naprieč šestnástimi krajinami

Z Kapského Mesta do Magadanu by to mali byť takmer 23-tisíc kilometrov. Podľa Brilantmaps by cesta trvala 4 492 hodín chôdze. Ak by sa človeku podarilo kráčať každý deň aspoň 8 hodín, tak by ju mal zdolať za 562 dní.

Cesta vedie skrz šestnásť krajín - z Južnej Afriky cez Botswanu, Zimbabwe, Zambiu, Tanzániu, Ugandu, Južným Sudánom, Sudánom, Egyptom, Jordánskom, Izraelom, Sýriou, Libanonom, Tureckom, Gruzínskom až sa dostanete do Ruska.

More zážitkov

Po ceste by zažil veľa nevšedného, od divokých a extrémne nebezpečných zvierat v dažďových pralesoch až po najchladnejšie obývané mesto na Zemi, Bilibino v Rusku.

Avšak najväčšiu prekážku predstavujú ľudia sami. Mnohé krajiny majú medzi sebou napäté vzťahy, čo komplikuje prechod cez niektoré hranice.

menuLevel = 4, menuRoute = notsorry/news/cestovanie/tipy, menuAlias = tipy, menuRouteLevel0 = notsorry, homepage = false
04. jún 2023 21:09