Čo vieme, že môžeme očakávať už teraz, sú masívne zmeny, ktoré pod jeho vedením nastanú pravdepodobne v priebehu niekoľkých dní, maximálne týždňov. Za Twitter zaplatil cez 44 miliárd amerických dolárov.
Výhodné ako pre koho
Odborníci pre ABC News uvádzajú, že zmena práv používateľov niektorých povzbudí a iných naopak značne rozhorčí. Z dlhodobého hľadiska sa Twitter môže zmeniť na nepoznanie oproti podobe, ktorú poznáme teraz. Miliardár môže vyberať dodatočné poplatky za predplatné a ponúkať služby, ktoré sa budú dotýkať všetkého možného od osobných platieb až po cestovné rezervácie. „Kúpiť si Twitter je jednoduché, ťažšie je opraviť ho,“ povedal Dan Ives, výkonný riaditeľ výskumu akcií spoločnosti Wedbush, sledujúcej technologický sektor.
Aké zmeny nás čakajú?
Elon Musk v poslednom čase často skloňuje princípy slobody prejavu. Navrhuje, aby Twitter povolil všetky prejavy, ktoré nekončia porušovaním zákona. „Preferujem priblíženie sa k zákonom krajín, v ktorých Twitter pôsobí,“ vyjadril sa v máji. „Ak chcú občania niečo zakázať, nech na to prijmú zákon, inak bude sporný obsah stále povoleným.“ V súčasnosti sociálna sieť myslí na celú škálu nezákonných a nenávistných prejavov či cenzúrovania médií, ktoré zobrazujú násilie. Toto je však v rozpore so stratégiou Twitteru, ktorá má chrániť jej príjmy z reklamy - tie sa totiž viažu na počet používateľov. Prítomnosť urážlivých a nenávistných názorov by tento počet okresala. Toto bol aj dôvod, prečo Musk svoje ambície v tejto veci skrotil.
Podľa Sinana Arala, profesora manažmentu na univerzite v Massachusetts, sa majú používatelia už teraz pripraviť na to, že Muskov Twitter bude oveľa tolerantnejším ku konzervatívnym postojom, vrátane tých od Donalda Trumpa. Profesor si myslí, že ex-prezidentovi bude okamžite umožnený prístup na sieť.
Aplikácia na všetko
Musk má so sociálnou sieťou iné plány. V jeho vízií sociálnu sieť vidí ako prvý krok k niečomu väčšiemu, čo presahuje jej aktuálnu funckiu platformy pre médiá a správy. „Kúpa Twitteru je akcelerátorom pre vytvorenie aplikácie X, aplikácie na všetko,“ napísal na Twitteri.
Znie to bombasticky a futuristicky, ale Elon sa len pravdepodobne preklikal do Číny, kde našiel predlohu pre svoju geniálnu aplikáciu X. Tam existuje aplikácia WeChat, ktorá mimo funkcie odosielania správ a zdieľanie médií, môže aj posielať peniaze, dá sa cez ňu nakupovať či rezervovať hotely a letenky. Elonovi dávame ale aspoň za originálny názov 10 bodov do tabuľky.