Pixabay
StoryEditor

Boháči už nemajú žiadne hranice. Český miliardár letel po diaľnici rýchlosťou 410 kilometrov za hodinu

TASR20.01.2022., 12:00h
Český miliardár Radim Passer testoval na diaľnici medzi nemeckými mestami Berlín a Hannover svoje Bugatti Chiron. Dosiahol rýchlosť viac ako 410 kilometrov za hodinu. Informovali o tom agentúra AP a server iDNES.cz.
Lajkuj Brainee.sk na

Passer podľa AP dosiahol rýchlosť 414 kilometrov za hodinu. Server iDNES.cz s odvolaním sa na nemecký magazín Focus uvádza až 417 km/h.

Podnikateľ zverejnil videozáznam zo svojej jazdy na serveri YouTube. Uviedol pritom, že nahrávka vznikla minulý rok na 10 kilometrovom rovnom úseku diaľnice s tromi jazdnými pruhmi, kde bola dobrá viditeľnosť. „Bezpečnosť bola prioritou,“ uviedol.

Na väčšine diaľnic v Nemecku je neobmedzená rýchlosť, pripomína AP. Nemecké ministerstvo dopravy však v stredajšom vyhlásení uviedlo, že "odmieta akékoľvek správanie v cestnej doprave, ktoré vedie alebo môže viesť k ohrozeniu používateľov cestných komunikácií".

„Všetci užívatelia ciest musia dodržiavať pravidlá cestnej premávky,“ dodalo ministerstvo. Vodiči môžu podľa neho jazdiť len takou rýchlosťou, pri ktorej si dokážu udržať kontrolu nad vozidlom.

Passer je podľa magazínu Forbes 33. najbohatším Čechom s majetkom v hodnote 308 miliónov dolárov.

Tento päťdesiatosemročný podnikateľ a developer už v minulosti podobne "testoval" svoje Bugatti Veyron, píše iDnes.cz. V toku 2015 pri tom dosiahol rýchlosť 402,5 kilometra za hodinu, čo bola vtedy vôbec najvyššia nameraná rýchlosť na verejnej diaľnici.

menuLevel = 4, menuRoute = notsorry/news/auto/modely, menuAlias = modely, menuRouteLevel0 = notsorry, homepage = false
02. jún 2023 20:58