Rolety ISOTRAShutterstock.com
StoryEditor

Jednoduché spôsoby, ako eliminovať rozptýlenie pri vykonávaní práce z domu

Natívny obsah23.11.2022., 11:29h

Zima k nám pomaly, ale isto dorazila, čo znamená, že v uzavretom priestore interiéru trávime viac času ako kedykoľvek predtým. Zmena klímy však nie je jediný dôvod. Za vyšším počtom hodín strávených v našich domovoch, je u mnohých z nás aj práca na diaľku alebo štúdium. Na tom by samozrejme nebolo nič zlé, pokiaľ by pre nás dlhodobá izolácia v stiesnenom a nevhodne zariadenom priestore nepredstavovala obrovskú výzvu.

Lajkuj Brainee.sk na

Aj práca z domu či štúdium sa dajú robiť efektívne, ak si svoj priestor dokážete zariadiť vhodnými doplnkami. Pokračujte v čítaní a zistíte, ako si lepšie zorganizovať priestor bez zbytočného rozptyľovania a nepohodlia.

Inštalujte na okná rolety

Nielen v malých priestoroch sa snažíme si umiestnením pracovného stola v blízkosti okna vytvoriť na prácu či štúdium lepšie podmienky. Prirodzený zdroj svetla je pre naše pohodlie a zdravie predsa dôležitý.

Tento typ rozloženia nábytku však zároveň podnecuje vznik rôznych nepríjemných scenárov plných rozptýlenia. Oslnenie, horúčavy, chlad alebo zvedavé pohľady vám môžu pri vykonávaní náročných úloh v potrebnej efektivite brániť. Našťastie sú tu moderné rolety, pomocou ktorých sa dá veľmi jednoducho tento typ rozptýlenia eliminovať.

Rolety vás ochránia nielen pred oslnením, ale aj odleskami a zvedavými pohľadmi z ulice, ktorým je váš domáci pracovný priestor vystavený nielen v meste. Rolety patria k nadčasovej tieniacej technike, ktorá je charakteristická nielen svojím jednoduchým používaním, ale aj inštaláciou. Jednoducho sa čistia a neoberajú vás v okolí okna o vzácny priestor. Takže ideálne riešenie ako eliminovať nepríjemné rušenie.

Snažte sa o zachovanie rovnováhy

Mnohí si myslia, že práca z domu je o vyššej miere flexibility, ktorá nám automaticky dáva aj viac slobody. Často tomu tak ale vôbec nie je, pretože nemáme nad svojím konaním žiadny dozor. Buď pracujeme bez prestávky, aby sme toho stihli čo najviac, alebo naopak využívame výhody tejto formy práce či štúdia na úkor výsledkov.

Ani jedno riešenie však nie je správne, pretože práve rovnováha medzi prácou a súkromným životom je ďalším a dôležitým základom úspechu. Pokúste sa preto nad tým zamyslieť a všetko si optimálne rozložiť. Napriek dôležitosti práce, bez rodiny, priateľov a odpočinku môžete o dlhodobom úspechu a sľubnej kariére len snívať.

A pokiaľ vám v tejto snahe môže pomôcť správny manažment času a optimálne vytvorenie podmienok na prácu nielen s roletami na oknách, tak prečo to neskúsiť. Je to jednoduché, rýchle a efektívne riešenie.

menuLevel = 2, menuRoute = notsorry/news, menuAlias = news, menuRouteLevel0 = notsorry, homepage = false
28. máj 2023 17:38