Najväčšia európska kampaň na podporu udržateľnej mestskej mobility sa každoročne začína 16. septembra a končí sa 22.Martin Baumann/Tasr
StoryEditor

Autá nechali doma a do parlamentu prišli po svojich. Premiér Heger dokonca na rokovanie vlády dobehol

TASR21.09.2022., 12:00h

Premiér Eduard Heger neprišiel na stredajšie rokovanie vlády autom, ale behom. Zapojil sa tak do prebiehajúceho Európskeho týždňa mobility.

Lajkuj Brainee.sk na

Heger bežal zo svojho bydliska v bratislavskej Dúbravke až na Úrad vlády SR. Podľa jeho hodiniek malo ísť o 6,4 kilometra a trasu zabehol za necelých 39 minút. „Počas cesty som si vravel, že tá trať je dobrá, hore kopcom aj dole kopcom. Celkom sa mi to páči, asi to budem robiť častejšie,“ podotkol predseda vlády. Tvrdí, že sa snaží športovať tri až štyrikrát do týždňa, aby bol vitálny.

Pešo prišiel aj minister dopravy

Pohyb po vlastných využili aj ďalší členovia kabinetu. Peši prišiel napríklad minister dopravy Andrej Doležal. Upozornil, že chôdzou sa do neďalekého sídla ministerstva pravidelne vracia z rokovania kabinetu. Doležal je zároveň presvedčený, že pohyb by mal byť súčasťou každodenného života. „Ideálne by teda bolo urobiť z týždňa mobility celý rok,“ vyhlásil.

Remišová odšliapala ževraj 4000 krokov

Ministerka investícií Veronika Remišová si na rokovanie odšliapala podľa vlastných slov 4000 krokov, z domu na rokovanie kráčala 40 minút. Chôdzu považuje nielen za najjednoduchší, ale aj najzdravší spôsob premiestňovania sa. „Snažím sa vždy, ak môžem, chodiť peši alebo na bicykli,“ dodala. Peši na rokovanie vlády prišla aj ministerka kultúry Natália Milanová. „Peši chodím veľmi rada a vždy, keď je na to príležitosť,“ priznala.

Na rokovanie kabinetu pešo prišli spoločne aj minister financií Igor Matovič, minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Samuel Vlčan i minister vnútra Roman Mikulec. Šéf silového rezortu priznal, že šport je pre neho aktívnym relaxom, zároveň vyzval verejnosť zapojiť sa do týždňa mobility. „Ak sa vám dá, vymeňte dopravný prostriedok za chôdzu či bicykel. Pomôžeme tak nielen životnému prostrediu, ale upevníme aj svoje zdravie,“ zdôraznil.

image

Vstupujeme do menšinovej vlády. Všetci štyria ministri za SaS podali demisiu

Najväčšia európska kampaň na podporu udržateľnej mestskej mobility sa každoročne začína 16. septembra a končí sa 22. septembra Dňom bez áut. Témou aktuálneho ročníka je Lepšia dostupnosť s mottom Cestujme zodpovedne. Cieľom je zvyšovanie povedomia o udržateľnej mestskej mobilite a podporenie zmeny správania ľudí v prospech aktívnej mobility.

menuLevel = 2, menuRoute = notsorry/news, menuAlias = news, menuRouteLevel0 = notsorry, homepage = false
05. jún 2023 06:23