Shutterstock
StoryEditor

Snívate o obývačke prepojenej s terasou? Takéto tienenie bude ideálne

PR článok26.08.2022., 00:00h

Dnešným interiérom dominujú veľké otvorené priestory. Badať to hlavne v novších rodinných domoch. To je logické, keďže pri riešení dispozície bytu máte len obmedzené možnosti. Ak si však od základov staviate vlastný dom, môžete naplno realizovať svoje predstavy.

Lajkuj Brainee.sk na

Pergola posunie vašu terasu na vyššiu úroveň

Jedným z populárnych riešení rodinných domov je priestranná obývacia izba s prechodom na terasu, ktorý býva riešený francúzskymi oknami. Počas teplých dní tak môžete svoju obývaciu izbu otvoriť a získate obrovský priestor, v ktorom si môžete užívať svoj voľný čas.

Ako však zabezpečiť, aby na terase bola vždy príjemná klíma? Na to predsa slúžia moderné pergoly. Môžete ochrániť svoju terasu počas dní, keď bude slnečných lúčov priveľa a na terase si užívať príjemný vzduch. Taktiež vám vďaka pergole neskazí posedenie na terase žiadna nečakaná prehánka.

Za „základné“ prevedenie sa považujú pergoly s posuvnou látkovou strechou, ktoré sú samé o sebe skvelým riešením. Avšak bioklimatické lamelové pergoly vám ponúknu oveľa viac kontroly nad množstvom svetla a celkovo klímou na vašej terase.

Veľké presklené plochy zatienia závesy

Samozrejme, nie vždy sú dni vhodné na to, aby ste voľný čas trávili na terase. V takých prípadoch vám poslúži obývačka. Určite však budete chcieť vyriešiť aj interiérové tienenie. Ak máte prechod na terasu riešený spomínanými francúzskymi oknami, môže to byť (hlavne) pre ich výšku trochu komplikovaná záležitosť.

Nič však nie je bez riešenia. Jedným z riešení tienenia, ktoré sa pre francúzske okná priam núkajú, sú kvalitné závesy na mieru. Tie je možné nechať si vyrobiť aj v nadštandardných výškach, takže sa nemusíte obávať šitia z viacerých kusov.

Závesy sa vám svojim dizajnom prispôsobia bez ohľadu na to, či chcete, aby boli nenápadným prvkom, alebo rovno dominantou vášho interiéru. Na výber máte aj z funkčnej stránky, keďže si môžete vybrať látky s rôznou úrovňou tienenia.

 

menuLevel = 2, menuRoute = notsorry/news, menuAlias = news, menuRouteLevel0 = notsorry, homepage = false
27. september 2023 08:53