Reuters

Senzácia na úkor Fínov, s Kazachstanom prehrali na nájazdy

23.05.2021, 18:30
Prvá tretina bola úplne v moci Fínov, ktorí strieľali ostošesť a ďalšie pološance nedotiahli.

Fínski hokejisti prehrali v nedeľu na MS v lotyšskej Rige senzačne s Kazachstanom 1:2 po nájazdovom rozstrele. V B-skupine má tím outsidera po dvoch zápasoch 4 body po tom, ako víťazný nájazd proti úradujúcim majstrom sveta zaznamenal syn trénera Nikita Michailis.

Fíni svoj tretí zápas na šampionáte odohrajú v utorok o 19.15 SELČ proti Nórom, hráči Kazachstanu majú dva dni voľna v stredu o 15.15 sa stretnú s Nemeckom.

B-skupina:
Kazachstan - Fínsko 2:1 po predĺžení a nájazdovom rozstrele (0:0, 1:1, 0:0 - 0:0, 1:0)
Góly: 36. Paňjukov (Michailis), rozhodujúci nájazd Michailis - 34. Lundell (Lindbohm, Ruohomaa) Rozhodcovia: , vylúčení: 2:2 na 2 min., presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0.

Kazachstan: Bojarkin - Dietz, Makjlukov, Blacker, Svedberg, Šalapov, Stepanenko, Danijar - Rymarev, Starčenko, Šin - Savitskij, Valk, Michailis - Ševčenko, Sagadejev, Akolzin - Asetov, Šestakov, Paňjukov
Fínsko: Säteri - Kaski, Ohtamaa, Pokka, Määtä, Lindbohm, Sund, Koivisto, Seppälä - Karjalainen, Ruotsalainen, Turunen - Pakarinen, Kontiola, Innala - Lundell, Ruohomaa, Sallinen - Anttila, Björninen, Mäenalanen

Prvá tretina bola úplne v moci Fínov, ktorí strieľali ostošesť a ďalšie pološance nedotiahli. Lenže čistých príležitostí nemali veľa a ak, tak len v presilovke. Ináč ich disciplinový súper pred brankára Bojarkina nepúšťal, na druhej strane Kazaši poslali na Säteriho prvú a jedinú strelu až v 19. minúte.

Z kabín vyšli tímy v rovnakom vydaní, ale Fínom akoby sa nechcelo pridať na dôraze. Kazaši začali postupne fungovať odvážnejšie aj dopredu, lenže favoritovi sa po polovici riadneho času predsa podarilo otvoriť skóre. O dve minúty dostali hráči Kazachstanu možnosť presilovky a využili ju za 19 sekúnd. Ani stav 1:1 Suomi príliš neprebudil a tento jav pretrvával aj po treťom príchode zo šatní. V záverečnej desaťminútovke Kazachom dochádzali sily po predchádzajúcom zápasovom dni a Fíni roztočili hokejové peklo pred Bojarkinom, ktorý v tomto dejstve eliminoval 21 striel, z toho päť v jednej akcii v priebehu troch sekúnd.

V 5-minútovom predĺžení mali vo formáte 3na3 podľa očakávania korčuliarsky mierne navrch Fíni, ale z rešpektu pred nečakane vzdorujúcim súperom svoje manévre zaisťovali a v tandemoch sa do čistých pozícií nedostali. Naopak, po štyroch minútach na druhej strane na trikrát "zavarila" trojica z Kazachstanu a aktívnou bilanciou striel (4:2) upravili celozápasový účet na 19:51. V rozstreloch Kazaši excelovali podobne ako proti Lotyšom, v tretej sérii dal Michailis na 2:1, vo štvrtej kapitán Starčenko na 3:1 a následné zaváhanie Karjalainena rozhodlo o tom, že Kazachstan má štyri body po dvoch nadstavbových víťazstvách a Fínsko tiež štyri po riadnom úspechu a prehre po nájazdoch.

MS v hokeji 2021 na HNonline:

01 - Modified: 2024-04-19 05:43:13 - Feat.: - Title: Pospíšil prispel k triumfu Calgary asistenciou, MacKinnon prekonal rekord Šťastného 02 - Modified: 2024-04-18 21:21:49 - Feat.: - Title: Slováci v príprave zlyhali. V Nemecku dostali sedem gólov 03 - Modified: 2024-04-18 14:47:23 - Feat.: - Title: Skloniť sa museli bohatšie kluby. Fenomén zo Spiša má vo finále vo veľkú výhodu 04 - Modified: 2024-04-17 15:18:01 - Feat.: - Title: Slafkovský má top formu a na MS by mal patriť k lídrom. Mnoho mien máme stále aj v AHL 05 - Modified: 2024-04-15 13:15:11 - Feat.: - Title: Valí sa na nás „more“, varoval gubernátor zaplavenej Kurganskej oblasti
19. apríl 2024 09:40