Protest v Lige majstrov. Hráči Basaksehiru opustili ihrisko pre rasizmus, uraziť ich mal rozhodca

08.12.2020, 20:41
Hráči tureckého klubu protestovali proti údajnej rasistickej urážke zo strany domáceho tímu.

Utorňajší zápas Ligy majstrov medzi futbalistami Paríža St. Germain a Basaksehirom Istanbul, ktorý po 15 minútach prerušili, dohrajú v stredu od 18.55 h… Informoval o tom francúzsky denník L'Equipe. Parížania sú bez ohľadu ne výsledok duelu už istými osemfinalistami.

Zápas medzi PSG a Basaksehirom prerušili po štvrťhodine za stavu 0:0. Hostia opustili hraciu plochu, spravili tak na protest proti rasistickej urážke zo strany štvrtého rozhodcu Sebastiana Coltescua z Rumunska.

Situáciu vyhrotila červená karta pre asistenta hosťujúceho trénera Pierrea Weba.

Bývalý kamerunský reprezentant sa zapojil do strkanice za postrannou čiarou. Coltescu údajne použil na adresu Weba v rumunčine výraz "negru".

Približne po desiatich minútach, keď sa nehralo, turecký tím zamieril do útrob štadióna. Duel sa už v utorok nedohral. Slovenský obranca Martin Škrtel nefiguroval na súpiske Basaksehiru.

01 - Modified: 2024-04-16 16:51:58 - Feat.: - Title: Slovan hľadá novú jednotku. Belasí potrebujú brankára aspoň na tri sezóny. Borjana však fanúšikovia „žrali“ 02 - Modified: 2024-04-15 18:50:05 - Feat.: - Title: Expert na Bundesligu pre HN: Leverkusen trafil pri posilách jackpot. Kľúčom k titulu bol aj kouč či mentalita 03 - Modified: 2024-04-13 16:27:25 - Feat.: - Title: Slovan Bratislava získal rekordný štrnásty titul majstra Slovenska 04 - Modified: 2024-04-13 13:47:12 - Feat.: - Title: Slovenský brankár Dúbravka s piatym čistým kontom, Newcastle nedal šancu Tottenhamu 05 - Modified: 2024-04-13 07:47:39 - Feat.: - Title: VIDEO Fanúšik v Saudskej Arábii zbičoval futbalistu. Po prehratom zápase mu spôsobil poriadne rany na chrbte
20. apríl 2024 15:01