Lajoš KleinTASR/P. Zachar

Slovenský bojovník uspel pri premiérie v UFC. Súpera knockoutoval za vyše minútu

27.09.2020, 07:45
Dvadsaťpäťročný Lajoš Klein na začiatku súboja súpera najprv prečítal a potom ho po sérii úderov kopom na hlavu dostal na zem.

Slovenský bojovník Ľudovít Klein triumfoval vo svojej premiére v najprestížnejšej organizácii miešaných bojových umení. Na podujatí UFC 253 v Abú Zabí v nedeľu ráno zdolal Novozélanďana Shanea Younga v perovej divízii KO po minúte a 16 sekundách.

Dvadsaťpäťročný Klein na začiatku súboja súpera najprv prečítal a potom ho po sérii úderov kopom na hlavu dostal na zem. Hneď v prvom zápase tohto rangu tak oslávil víťazstvo.

Slovák síce pred ním nesplnil hmotnostný limit, keď ho na oficiálnom vážení prekročil o 1,8 kg, o debut ale neprišiel. Musel sa však vzdať podielu zo svojho zárobku, jeho súper súhlasil so stretnutím mimo váhového limitu, v tzv. "catchweight".

Klein si v profesionálnej kariére pripísal sedemnásť triumfov a dve prehry. Víťaznú sériu ťahá od novembra 2017, odkedy dosiahol osem úspechov za sebou.

O dva roky starší Novozélanďan má profesionálnu bilanciu 13-5, v UFC sa po prehre s úradujúcim šampiónom perovej váhy Alexandrom Volkanovským radoval dvakrát za sebou, teraz ho pokoril Klein.

01 - Modified: 2024-01-12 09:30:00 - Feat.: - Title: Slovenský zápasník dostal ponuku z UFC. Tomáš Možný sa pritom MMA profesionálne venuje iba rok 02 - Modified: 2022-02-03 11:24:01 - Feat.: - Title: VOYO posilňuje svoju športovú ponuku. Prináša ďalší MMA obsah 03 - Modified: 2022-01-06 14:21:40 - Feat.: - Title: Známy slovenský bojovník dostal infarkt. V nemocnici leží vo vážnom stave 04 - Modified: 2021-12-30 10:37:33 - Feat.: - Title: Oktagon stiahol českého zápasníka MMA z akcie, na tele má vytetovaného Hitlera 05 - Modified: 2021-10-28 10:53:29 - Feat.: - Title: Počas dňa bojuje v ringu, večer je z neho Drag Queen. MMA zápasník je v ženských šatách sám sebou
26. apríl 2024 10:28