Zdroj: twitter.com

Zrakovo postihnutí manželia získali na paralympiáde zlato. Obom sa to podarilo len štvrťhodinu po sebe

Radka Rosenbergová 29.08.2021, 08:49

Manželia Neil a Lora Fachieovci získali v Tokiu zlaté medaily na paralympiáde. Zrakovo postihnutá anglická závodná cyklistka Lora vyhrala ženské stíhacie preteky B. Jej nevidiaci manžel Neil, spoločne s vidiacim pilotom Mattom Rotherhamom sa tiež môže pochváliť víťazstvom v dráhovej cyklistike.

Lajkuj Brainee.sk na Facebooku

Neil a pilot Matt Rotherham porazili tímových kolegov Jamesa Balla a Lewisa Stewarta a tak dvojica získala zlato v časovke B na tisíc metrov v dráhovej cyklistike. Svoje skóre tak vylepšili z 59,278 sekúnd na 58,038. Pre Neila to bolo druhé paralympijské zlato po tom, čo v Londýne v roku 2012 porazil cyklistu Barneyho Storeyho, uvádza portál metro

Len o šestnásť minút neskôr po Neilovom víťazstve si Lora Fachie a Corrine Hall udržali titul v stíhacom preteku B na 3-tisíc metrov, pričom skončili o niečo menej než dve sekundy pred Írkou Katie-George Dunlevyovou a Evou McCrystalovou, pričom bronz získali Britky Sophie Unwinová a Jenny Hollová.

„Obaja sme si začiatkom dňa povedali, že akokoľvek to dopadne, musíme si to užiť,“ povedal Neil. „Vedeli sme, že tento deň bude veľký. Rovnako to bolo aj v Riu: Lora získala zlato, ja striebro. V Londýne som získal zlato. Nakoniec sa nám podarilo spoločne odísť so zlatom a obaja sme prekonali svetový rekord.“ Dodáva, že tentokrát si môžu zlaté medaily užiť obaja. 

Jeho manželka Lora prišla o zrak ako päťročná. „Bolo úžasné že Neil mal naozaj prelomový čas. Počas jeho výkonu som stresovala ešte viac, akoby som súťažila ja sama, pretože mi na ňom veľmi záleží,“ dodáva.