Slovenskí futbalisti

Zdroj: TASR/M. Baumann

Slovenskí futbaloví fanúšikovia v Petrohrade. Veria v druhý triumf, stihli pamiatky aj krčmičky

TASR 18.06.2021, 14:06

Užívajú si atrakcie Petrohradu aj futbal slovenských reprezentantov. Skupina fanúšikov z Bratislavy pricestovala do mesta na Neve na zápasy Slovákov na EURO 2020 už 12. júna, užila si triumf nad Poľskom 2:1 a verí Hamšíkovi a spol. aj v piatkovom druhom dueli E-skupiny proti Švédsku.

Lajkuj Brainee.sk na Facebooku

Roman, Eva a Helena si pobyt nevedeli vynachváliť. Víťazstvo nad Poliakmi ich nadchlo. „Bolo to perfektné a nádherné. Mohli tí naši ten druhý polčas ešte lepšie zvládnuť, ale dali sme to,“ povedal Roman, ktorý je optimista aj v zápase s „Tre kronor“.

„Ja to vidím asi tak isto ako v prvom zápase. Podľa mňa vyhráme, ale bod stačí. Hovorím, že na postup bod stačí,“ zdupľoval. Podobne to vidí aj Eva: „Ja si myslím, že vyhráme 2:1 a gól dá Hamšík.“

Pri autorovi druhého gólu si Elena jemne pomýlila súčasných a minulých stopérov národného tímu: „Ja by som dala Škrtela. Jáj, počkajte, ten už nehrá, myslela som Škriniara. Tak toho.“

Zdroj:  VisitPetersburgVideo

​Romana trochu prekvapila extrémne prísna kontrola pri vstupoch na štadión, ale bezpečnosť je podľa neho na prvom mieste: „Takú kontrolu na zápas som ešte nezažil. A už som pochodil zopár štadiónov. ´Čumeli´ do peňaženky, kontrolovali zapaľovače. Ale tak to má byť. Akurát ma mohla radšej prehľadať nejaká pekná Ruska ako škaredý Rus,“ zasmial sa prirodzený hovorca skupiny.

Elena a Eva prezradili čo to aj o mimofutbalových zážitkoch: „Petrohrad je nádherný. Veľké mesto, čisté, krásne. Navštívili sme Auroru, Petropavlovský chrám, plavby na lodi po kanáloch, aj zdvihnuté mosty v noci. Všade sme boli,“ prezradila Eva. „A aj pár krčmičiek sme vymietli. Nočný život je tu skvelý. Nó, len to pivo... Najlepšia bola Plzeň,“ nechal si posledné slovo Roman.