Zdroj: TASR

RTVS už o niekoľko dní odvysiela očkovaciu lotériu, moderovať ju majú tieto známe osobnosti

TASR 03.08.2021, 08:28

Počas vysielania majú vystúpiť mnohé známe osobnosti, súčasťou relácií budú aj hudobní hostia.

Lajkuj Brainee.sk na Facebooku

RTVS odvysiela sériu žrebovaní očkovacej prémie s názvom Byť zdravý je výhra, odštartuje 15. augusta. TASR o tom informovala hovorkyňa RTVS Andrea Pivarčiová s tým, že tak urobí na základe spolupráce s Ministerstvom financií SR. Moderátormi 55-minútových nedeľných programov budú Vera Wisterová a Marcel Forgáč. 

RTVS od vypuknutia pandémie informuje svojich divákov a poslucháčov, ako sa pred šírením vírusu chrániť, a vynakladá mnoho úsilia na šírenie osvety. Jedným z nástrojov, ktoré môžu pomôcť k budovaniu kolektívnej imunity na Slovensku, je aj očkovacia prémia. Ďakujem všetkým, ktorí sa doposiaľ zaočkovali a tým, ktorí sa zaregistrovali, držím v súťaži palce,“ povedal generálny riaditeľ RTVS Jaroslav Rezník.

Každý pracovný deň o 18.50 h zverejní RTVS podľa slov hovorkyne na Jednotke mená vyžrebovaných základných výhier 20-krát po tisíc eur a štandardných výhier päťkrát po 10-tisíc eur. „Žrebovanie výhier prebehne pod dozorom notára. Súčasťou relácií počas pracovných dní budú postupne aj dokrútky s výhercami jednotlivých finančných výhier,“ uviedla Pivarčiová.

Žrebovanie výhercov automatickej výhry päťkrát po tisíc eur, ktorí budú mať šancu vyhrať aj prémiovú výhru 100-tisíc eur, odvysiela televízia naživo každú nedeľu večer na Jednotke v hlavnom vysielacom čase. Ak chcú ľudia zabojovať o prémiovú výhru, budú musieť do dvadsiatich sekúnd od zazvonenia zdvihnúť telefón a počas hovoru na výzvu moderátora povedať heslo vyobrazené počas vysielania na obrazovke.

Zdroj:  TASR

Do súťaže bude podľa slov hovorkyne zaradený každý zaočkovaný proti ochoreniu COVID-19, teda fyzická osoba, ktorá dovŕšila osemnásť rokov, je plne spôsobilá na právne úkony, bolo jej pridelené rodné číslo, má trvalý pobyt na Slovensku a bola očkovaná na Slovensku akoukoľvek vakcínou proti ochoreniu COVID-19 tu používanou a ktorá je ako očkovaná osoba evidovaná v databáze. Potrebné je tiež registrovať sa na webe www.bytzdravyjevyhra.sk za určených podmienok.

MF SR spustilo v nedeľu (1. 8.) stránku www.bytzdravyjevyhra.sk, na ktorej sa môžu zaregistrovať záujemcovia o očkovaciu prémiu alebo sprostredkovateľský bonus v súvislosti s očkovaním proti ochoreniu COVID-19. Odmeny majú motivovať ľudí k očkovaniu. Do pondelka do 15.00 h sa podľa slov ministra financií Igora Matoviča (OĽANO) zaregistrovalo 160-tisíc ľudí. Losovať sa začne 15. augusta. Dokopy sa podľa Matoviča rozdelí 110-tisíc cien za dvanásť týždňov. Dodal, že ceny na prémiu dosiahnu dokopy približne 21-miliónov eur.

Zdroj:  TASR