Martina sa stará o smrteľne chorého manžela: Je odo mňa závislý, ale láska mi nedovolí odísť

Dominika Pacigová 22.08.2021, 18:00
  • Ako im ochorenie oznámili lekári a či im dali nejaké rady, čo by mohli vyskúšať v oblasti experimentálnej liečby
  • Čo zhoršilo Honzov stav a aké slová odkázal Martine v minútovom videu 
  • Či registruje v priebehu rokov zmenu, čo sa týka prístupu úradov, ako prebehla ich svadba a aký podcast chystá v blízkej dobe 

Lajkuj Brainee.sk na Facebooku

Trénerovi Honzovi Kavalírovi diagnostikovali pred štyrmi rokmi smrteľné a nevyliečiteľné ochorenie ALS. Mladá triatlonistka sa okrem starostlivosti o manžela, športu a práce venuje aj nahrávaniu podcastov s názvom The Buca Talks. Otvorene hovorí o problémoch, tabu témach, no pozýva si aj zaujímavých hostí. Jedným z nich bol aj jej manžel.

Je realistka 

Martina Kavalír bola s Honzom len tri mesiace, keď začal mať problémy so slabnutím ruky. O pár mesiacov neskôr mu diagnostikovali smrteľné a nevyliečiteľné ochorenie ALS. Dali mu dva až päť rokov života. „Honza hneď na to prestal myslieť. Nechápem, ako to robí, ale možno je to pre neho dobré, že sa nenechá vykoľajiť strachom a myšlienkami na smrť. Na druhej strane, ja to nedokážem, som realista. Choroba je u neho v pokročilom štádiu, a keď to poviem na rovinu, som rada, že tu po štyroch rokoch ešte je,“ prezradila vo videorozhovore.

Honza je plne závislý od Martiny. „Je to neskutočný chlap. Aj napriek tomu, čím si prechádza, mi dokáže dať úprimnú lásku. Veľmi sa milujeme a máme reálny vzťah. Honza mi však nahral video s tým, že môžem kedykoľvek odísť, že mu nič nedĺžim. Čuduje sa mi, že som s ním, posiela ma preč, ale naša láska mi to nedovoľuje,“ dodala.

Viac sa dozvieš vo videorozhovore.