Zdroj: TASR/Jaroslav Novák

Pohoda on the Ground 2021 pokorila rekord: Lístky na piatok a sobotu sa vypredali do desiatich minút

ip 18.05.2021, 14:00

Voľné sú už len vstupenky na stredu a štvrtok.

Lajkuj Brainee.sk na Facebooku

Festival Pohoda on the Ground sa odohrá o pár mesiacov, lístky na ňu sú však takmer vypredané. HN o tom informoval Anton Repka z tímu Pohoda. Vstupenky sú nielenže takmer vypredané, ale rýchlosť, s akou sa to podarilo, označil ako "Pohodový rekord".

Rekord

„Lístky na piatok a sobotu sa vypredali do desiatich minút, nedeľa do hodiny a v priebehu jedného sa predpokladá aj predaj posledných lístkov na stredu a štvrtok,“ prezradil Repka.

Medzi poslednými voľnými sú teda vstupenky na stredu a štvrtok. Z tých podľa našich informácii ostáva len pár desiatok (zhruba 40).

Predpredaj sa spustil včera (pondelok 17.5.) o 12.00, cena jednodňovej vstupenky je 59 eur, keďže ide o päť samostatných festivalov, viacdňové lístky (permanentky) v predaji nebudú. V predaji sú aj lístky pre Juniorov, ZŤP, ZŤP-S, parkovanie, caravan parking, tent inn, lock inn či auto camping.

Domáca scéna

Pohoda on the Ground prinesie počas piatich dní na trenčianske letisko desiatky kapiel umelcov a umelkýň, nakoľko jedným z motívov festivalu je podpora domácej klubovej scény. Na hlavnom pódiu sa predstavia zahraniční hudobníci.

Ich program sa meniť v rámci jednotlivých dní nebude, väčšiu časť programu však pripravia ľudia z desiatich klubov naprieč celým Slovenskom. Na letisku bude pristavená aj električka T3, ktorá si tu urobí medzipristátie pred presunom na nové miesto.

„Pohoda sa vracia na zem. Kapacitou, ktorá je porovnateľná s jej začiatkami i dôrazom na klubovú scénu. Kluby sú pre hudbu podstatné, vytvárajú celoročné zázemie pre muzikantov a miestne komunity. Baví nás tvoriť inú podobu Pohody, hra s priestorom i programom, hlavne sa veľmi tešíme na stretnutie s návštevníčkami a návštevníkmi už čoskoro na letisku v Trenčíne,“ komentuje hudobnú zostavu Michal Kaščák, riaditeľ tímu Pohody.

Organizátori nezaháľajú a sú oveľa optimistickejší, čo sa týka návštevnosti na rok 2022. Stihli už oznámiť prvé veľké potvrdené meno, na pódia najväčšieho slovenského festivalu sa vráti Nick Cave so svojou kapelou.