Šatan strelecky stíha Mariána Hossu

22.02.2004, 23:00

Útočník Buffalo Sabres Miroslav Šatan bol cez víkend zo slovenských hokejistov v NHL najvýraznejšou postavou, keď sa podieľal na domácom víťazstve nad Tampou Bay (4:3 pp) dvomi gólmi a jednou asistenciou. Rodák z Topoľčian tak nadviazal na úspešný výkon z minulého týždňa zo súboja s Atlantou, v ktorom sa prezentoval štyrmi úspešnými zásahmi. Zlatý medailista z Göteborgu má na svojom konte už 24 gólov a na najlepšieho slovenského hráča v tabuľke strelcov Mariána Hossu má už iba dvojgólové manko. Šatan v piatkovom stretnutí proti Tampe najskôr v prvej tretine otvoril skóre a štyri minúty pred koncom normálneho hracieho času zvyšoval na 3:1. Hostia však v posledných dvoch minútach tretej tretiny vyrovnali a vynútili si predĺženie. V ňom opäť úradoval Šatan, ktorého presnú prihrávku na rozhodujúci gól využil kapitán Sabres Daniel Brier. Úspešnú sériu šiestich víťazných zápasov však Buffalo skončilo už o deň neskôr, keď podľahlo New Yorku Islanders 1:4. Negatívne sa na prehre Atlanty vo Philadelphii podieľal útočník hostí Ronald Petrovický, ktorý bol za narazenie Mattiasa Timandera vylúčený na päť minút plus do konca stretnutia. Domáci vsietili počas Slovákovho trestu až tri góly, jedným z presných strelcov, ktorí využili Petrovického priestupok, bol aj Michal Handzuš. Z ďalších slovenských legionárov sa strelecky presadili aj Juraj Kolník (Florida) a Vladimír Országh (Nashville).
VÝSLEDKY
Piatok:
Pittsburgh -- Florida 0:2 (za hostí Kolník 1+0), Detroit -- St. Louis 5:1, Buffalo -- Tampa Bay 4:3 pp (za domácich Šatan 2+1), Dallas -- Colorado 5:1, Phoenix -- Columbus 3:2, Anaheim -- Nashville 2:3 pp, sobota: NY Rangers -- New Jersey 3:7, Philadelphia -- Atlanta 5:4 (za domácich Handzuš 1+0, Radivojevič 0+2), Ottawa - Calgary 2:1 (za domácich Hossa 0+1), Toronto -- Montreal 5:4, NY Islanders -- Buffalo 4:1, Washington -- Florida 2:2, Carolina -- Boston 3:3, Phoenix -- Nashville 2:8 (za hostí Országh 1+0), Edmonton -- Vancouver 4:3 pp, Los Angeles -- Columbus 4:3.

18. apríl 2024 22:06